| nyoentox2002 a întrebat:

Sunt un urat... nici o fata nu s-ar uita la mine pur si simplu asa ma vad eu si cei din jur (asa cred), simt ca vreau sa mor ...nu mai am de ce sa traiesc doar la ganduri din astea imi sta gandul.
Am 18 ani si am asteptat de mult să ii fac dar degeaba ca drepturi nu am si tot copil sunt considerat si am astepta de mult varsta asta:
1. dreptul la fete că de abia una de 15 ani de se uita la mine, mai mult fetițele de 14 ani in jos si eu vreau peste 14 undeva la 15.
2.Cand ma vede lumea, imi dă 15 ani si nu imi place deloc!
Simt ca am obligatii fara drepturi.
Unu s-o luat de mine, o zis ca are 14 ani si gandeste de 25! Ca eu am 18 si am o gandire proasta si nu stiu ce!
Spune ca la varsta mea pun nu stiu ce la story sau la bio!
La bio am pus Varsta,data de nastere, inaltimea, zodia si Artistii mei prefetati si a spus ca e cringe ce am pus la bio!

Eu sunt depresiv cam de 1 an! Regret destul de mult ca m-am nascut! Sunt bataia de joc a tuturor!

Cine stie cat trebuie sa mai astept ca sa imi iau o majora, in loc sa astept 2-3 ani o sa astept 10-20 de ani ca nu sunt dezvoltat si sunt pitic a dracu 1, 70m
Insta:nyoentox2002

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti urat! Crede-ma, mie nu-mi pari urat(no gay). Uite-te la mine! Mie mi-o zis unul pe net ca-s mai distrus decat Cernobâlul! Dar tu chiar esti ok! Mai multa incredere si vei da peste o fata atragatoare!

| Dana2103 a răspuns:

Daca tu vrei sa mori din motivul asta, imi pare rau sa ti spun dar sunt altii care mor de foame la varsta ta si nu se mai gandesc la aspectul fizic. Cand ti e foame, te gandesti la mancare. Cand o duci bine, iti vin fel si fel de ganduri in minte

| AlexValentinn a răspuns (pentru Dana2103):

Nu are treaba daca mori de foame sau nu cu depresia. Orice om poate pica in depresie, fie ca are ce manca sau nu, fie ca e bolnav sau nu. Eu il inteleg foarte bine ca si eu am trecut prin asta, eu am reusit sa trec peste incercand sa imi fac prieteni ca sa ma simt acceptat in societate si cu timpul am ajuns sa imi fac asa multi prieteni incat mi se luase de atatia prieteni ca prea ma stresau si crescuse si stima de sine.

| Dana2103 a răspuns (pentru AlexValentinn):

Si eu am trecut prin asta insa este un adevar ce am zis! In timp ce pe el/ea il omoara gandul, altul care n are ce manca lupta pentru supravietuire. Cersetorii de ce nu mai au depresii suicidare? Pare ca se sinucid tot mai multi care o duc bine, cersetorii mai putin.

| AlexValentinn a răspuns (pentru Dana2103):

Ai dreptate dar eu ce vreau sa zic este ca omu trebuie sa isi satisfaca nevoile primare ca sa poata spera la mai bine. Adica in primul rand trebuie sa incerci sa supravietuiesti, daca reusesti asta dupa aia trebuie sa fii fericit, dupa ce ajungi sa fii fericit te gandesti la o familie, dupa aia te gandesti cum sa faci bani si etc. Crezi ca daca aia care ar muri de foame, daca si-ar rezolva problema asta pentru toata viata, nu ar mai fi stresati de altceva? cu cat cresti ca om, cu atat apar alte probleme care altadata nu le dadeai importanta. De ex, un om in scaun cu rotile ar fi fericit sa se poata deplasa singur, daca ar putea sa faca asta ar fi fericit sa zic un an, dupa aia s-ar obisnui si ar incepe sa se gandeasca la alte chestii care le facem noi oamenii sanatosi.

| nyoentox2002 explică (pentru Dana2103):

Ce ma intereseaza, daca ai ce manca sau nu, fiecare cu soarta lui, si depresia are mai multe simptome pe care le am si eu

| Dana2103 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Daca tu consideri ca e cazul de pastile... inseamna ca este. Depresia e o boala si intr adevar, trebuie tratata

| Madesz a răspuns:

Nu esti urat.

| MPersephone a răspuns:

Si la asta se limiteaza tot? Asta e unicul scop al vietii tale, sa se uite fete la tine si sa nu te ia lumea peste picior? Cu asa postare ii inteleg destul de bine. Imi pare rau daca existenta ta depinde doar despre asa chestii superficiale, as spune sa-ti schimbi gandirea si sa lucrezi la tine, la personalitatea ta, ca e multa nevoie.

| kb9 a răspuns:

Mergi la un pshiholog.
Daca pui intrebari pe TPU legate de depresia ta si ca vrei sa te omori, inseamna ca ai o problema de atentie, nu stiu, fa-ti prieteni cu care sa vorbesti si ignorai pe cei din jur.

| nyoentox2002 explică (pentru kb9):

E mai complicat la mine,psihologul nu are ce sa imi faca,spune cateva cuvintea stoarce de bani si dupa vine depresia inapoi!
Ca sa ies din depresia asta,eu trebuie sa imi schimb orasul ca ma cunosc toti,toti fac misto, toti imi cunosc trecutul, tot orasul mă stie de Guta e mult mai complicat si nimeni nu ma intelege ca ar fi altveva sa ma mut in alt oras si sa nu ma cunoasca nimeni! Asa as cunoaste oameni noi, ar fi altfel, oricum nu ai intelege

| Cqarina a răspuns:

M-am uitat pe insta-ul tau si amvazut ca tu crezi ca iti sta mai bine cu ochii mijiti asa, zici ca iti este somn, nu te strofoca sa arati bine, simcer iti d-am 20, am vazut la o postare ca ai ♡♡♡100, de la o fata

| nyoentox2002 explică (pentru Cqarina):

Nu vezi ce urat sunt? Si dracu se sperie de mine, in realitate cred ca sunt si mai urat de atat! Unu o zis ca am fata de ornitorinc