| ejymas a întrebat:

Am o idee de afacere!
Cum fac rost de bani?
Rudele nu sunt o optiune.
Tin sa mentionez ca nu este o suma colosala, este o suma medie.

12 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Trebuie să știi că ideile de afaceri nu se pot proteja sub nicio formă. A doua zi după ce ți-ai deschis firma oricine poate începe o afacere identică (bine, alt nume, alt logo, altă marcă).

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca definesti si ce e aia suma medie la tine... in functie de domeniu si suma, as putea sa te pun in legatura cu niste posibili investitori. Da si tu niste detalii, pe public sau in privat.

| Crys1989 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Salut. Doresc sa deschid un loc de joaca multifunctional pentru copii, suma de care ar fi nevoie este 200000 euro. Puteți să mă ajutați?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Crys1989):

200.000 e FOARTE MARE pentru un loc de joaca... in ce oras/judet/zona, ai terenul deja?

| Crys1989 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

165.000 este doar locul de joaca in sine care vine la cheie. Se întinde pe o suprafață de 700 m2. Va fi amplasat in București zona 13 septembrie. Îți pot trimite și o poza să vedeți cum va arăta la final

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Crys1989):

Aha. Hmmm, deci tu ai vrea in principiu sa iti cumperi o afacere la cheie. Slabe sanse de finantare pentru asa ceva prin fonduri europene...

| Crys1989 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu cumpăr afacerea. Eu o deschid, firma care produce locul de joaca asigura transportul și montajul. Practic ei fac totul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Crys1989):

Aha, am inteles.

| Wr3nch a răspuns:

Ori credit, ori gasesti investitori.

| Lukasssz a răspuns:

Te imprumuti la camatari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plantație de căpșuni. Naturale, fără îngrășământ sau alte substanțe, că din alea sunt pline supermarketele.
Se cumpără.

| gigite a răspuns:

Ori gasesti de imprumutat, sau ma iei de asociat, ca alta rima nu am gasit.