| themek a întrebat:

Am o mica problema cu internetul, am facut 3 sesizari telefonice dupa care a venit un angajat upc si mi-a schimbat modemul pentru internet si problema persista.tin sa mentionez : contractul a fost prelungit prin telefon iar cand au venit sa imi schimbe aparatura in august cand l-am prelungit nu am semnat nimic iar acum vreau sa renunt la contract pentru ca nu exista rezolvare, ei au spus ca modemul de internet functioneaza necorespunzator deoarece am caderi de tensiune si ar trebui sa imi cumpar stabilizator de tensiune, desi doar aparatura lor imi da batai de cap, celelalte electronice functioneaza perfect.Am sanse sa il reziliez fara probleme si fara batai de cap?
Multumesc frumos

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Posibil sa ai si caderi de tenisune, poti verifica cu un aparat de masura tensiunea. ar trebui sa aiba pana in 240v. din cauza caderilor de tensiune se poate arde si placi de baza, piese din ele.

| themek explică (pentru octav005):

Dacă am căderi de tensiune de ce doar modemul lor îmi face probleme?

| octav005 a răspuns (pentru themek):

Posibil sa fie de slaba calitate si sa fie mai sensibil