| GulDan a întrebat:

Ati facut bani din propiile desene? daca da cum? de preferat virutal.

Răspuns Câştigător
| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

Eu zic să-ți deschizi propriul site pe care să-ți promovezi desenele și să le vinzi.
De asemenea, poți să deschizi o adevărată afacere dacă faci video-uri din desene, nu știu dacă ai văzut pe vreun site (uite un exemplu http://60minutestamina.com/videm01.html ), sunt și eu interesat de cineva care poate desena așa ceva (vreau să fac și eu astfel de filmulețe pentru site-ul meu www.scapadeejaculareaprecoce.com )

Mai mult, eu caut să ajung un antreprenor bun și deja lucrez la alt produs despre cum să-ți pornești propria afacere online de la 0 cu investiții minime și cum să-ți vinzi produsele sau serviciile personale avantajos.

Dacă vrei un ghid gratuit despre cum să pornești o afacere profitabilă online intră pe http://app.getresponse.com/survey.html?u=SP70&survey_id=21614
și răspunde la întrebări.

Asta dacă ești serios să-ți monetizezi pasiunea. Mai poți afla detalii pe www.sanduadrian.com.

Dar eu îți mai propun ceva. Dacă ești bun la desen și ești în stare să faci asemenea desene ca în video-ul de mai sus, îți propun o colaborare.

Eu te ajut să monetizezi pasiunea ta pentru desen punându-ți la dispoziție uneltele și tehnicile pe care le-am folosit eu pentru a-mi porni prima afacere pe internet, iar tu mă ajuți cu desenele (vreau și eu să fac astfel de video-uri).

Vreau să menționez că nu va fi ceva peste noapte, eu mă gândesc la o colaborare pe termen lung.

Dacă ești serios în legătură cu monetizarea propriului tău site cu desene și colaborarea cu mine contactează-mă la adresa de email sanduadrian11@gmail.com

Mult succes, Adrian.

2 răspunsuri:
| costras95 a răspuns:

Din desene hmmm. Din schite am castigat foarte multi bani. Activez pe piata envato cu diferite elemente de grafica si design, de fapt asa am si devanit designer si mi-am lansat si propriul website http://windtechart.ro/ daca esti curios poti sa vezi acolo un inceput de activitate a mea. Cat despre bani trebuie sa stii ca este foarte important sa iti placa sa desenezi si sa depui eforturi pentru a ajunge important pentru public si pentru Google. Astept sa imi spui si ce crezi despre recentul website pe care l-am lansat! : ))

| GulDan explică (pentru costras95):

Interesanthappy da pai desenez de mic asta era hobbyu meu. am luat o pauza de catva ani si acum ma pasioneaza din nou si vreau sa ma apuc serios intr-un domeniu ca asta:d. lasa-mi si mie o adresa de contact.Mersi!