Întrebare recomandată | Anailyn a întrebat:

As dori si eu sa imi deschid o afacere insa nu stiu cu ce ar merge. Sunt dintr-un oras mai mic, din Petrosani, judetul Hunedoara, si in aceasta zona pot spune ca ideile sunt limitate. nu stiu cu ce ar merge sa imi fac afacere, magazine? etc etc. M-am gandit sa ma mut din zona sa merg pentru a incepe o afacere i agricultura, insa nu stiu mai exact de ce am nevoie, Pls veniti cu o idee si daca s-ar putea sa-mi spuneti si costul investitieikiss Funda

Răspuns Câştigător
| ioanionel a răspuns:

Daca ai capital merge sa faci afacere in valea jiului, este acolo o piata imensa, si e relativ aproape de alte piete, Timisoara si Cluj, contacteazam pe privat.

9 răspunsuri:
| ioanionel a răspuns:

Tonomate cu lapte crud sunt in valea jiului?

| Anailyn explică (pentru ioanionel):

Nu, din cate stiu nu

| ioanionel a răspuns (pentru Anailyn):

Daca ai capital merge sa faci afacere in valea jiului, este acolo o piata imensa, si e relativ aproape de alte piete, Timisoara si Cluj, contacteazam pe privat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai ideal ar fi sa iti gasesti un partener cu care sa pornesti o afacere...ideea e ca pentru a incepe o afacere nu ai nevoie doar de aport in numerar ci si in natura ceea ce e cam greu sa faci de unul singur!

| anonim_4396 a răspuns (pentru TuguiMihai1):

Deja sunteti stresanti cu metodele voastre de a face bani online...5$ pe luna! bravo voua banii multi se fac in lumea reala!

| ValentinCN a răspuns:

Poti deschide o afacere online de acasa fara sa te muti.
Cum? Afla aici http://drept-md.com/ecodrive-club-oferim-lucru-la-domiciliu/

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Intr-adevar zonele mici te limiteaza. In situatia ta as evita sa deschid ceva "la strada" orice ar insemna asta. Problemele si durerile de cap sunt din ce in ce mai mari cu autoritatile spagare, controalele, interlopii si asa mai departe. Cand devii vizibil "la trotuar" toata lumea crede ca intorci banii cu lopata si toti vor vrea cate ceva. Cel mai bine si mai frumos se castiga din servicii. Apoi, daca reusesti sa combini serviciile cu mediul online - pentru a nu mai avea limitarea spatiului este si mai bine. In felul asta, chiar in Petrosani ai putea avea clienti din toata tara. Gandeste-te bine ce stii sa faci, ce ai putea invata sa faci sau ce ti-ar placea sa faci, apoi gandeste-te cum faci sa transpui asta in practica, inclusiv in online. Si jumatate din treaba e facuta.

| Popescu_Ionut_1920 a răspuns:

Depinde ce iti place sa faci si ce bani ai. Si eventual de ce stii sa faci. Orice afacere se poate face. S-au vandut si frigidere la eschimosi. Ideea e ca in petrosani nu prea e piata de desfacere, oamenii fiind mai saraci: deci fie ceva cu produse ieftine pentru loco, fie pentru alte zone orice happy. Agricultura: zootehnie? cultura plante? cultura pomi? vita de vie? In functie de asta teren, grajduri, seminte, tractor. Depinde si de anvergura

| Anailyn explică (pentru Popescu_Ionut_1920):

As fi dispusa sa ma mut din zona intr-o zona mai bine dezoltata pentru agricultura insa costurile pentru inceperea unei afaceri la cat s-ar estima