| EmiliaSd88 a întrebat:

daca un om are anual un salariu de 150.000 dolari, cat are pe luna in RON? Adica am calculat si eu dar parca a iesit o suma prea mare, dau funda!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iese aproximativ 52.500 ron pe luna

| corbulalbrosu a răspuns:

Salarul specificat de tine este mult prea mare chiar si pentru multi bacheri din intreaga lume, la o asemenea retributie nu avem nici dreptul sa visam. La cursul actual de schimb este de cca 52.000 de lei.

| neutrino a răspuns:

Nu, nu ai gresit, dar pentru ca suma este greu credibila, nu vei avea niciodata acest salariu.