| GeorgeBerbec a întrebat:

Am joi examenul auto(traseul) in Bucuresti la Antilopa, programat la ora 11. Am vorbit astazi cu instructorul si mi-a spus ca la ora 10:45 sa ne vedem acolo dar mai multa lume mi-a spus ca strigarea este la ora 7 dimineata dar el a continuat sa imi spuna ca strigarea de la ora 7 este pentru cei ce au traseul programat la ora 8. Aveti idee cand trebuie eu sa fiu la locul strigarii? Va multumesc

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa fi la 7 dimineata acolo

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci cum a zis instructorul, daca ai la ora 10 :45 nu te duci de la 8 poate de la 8 este prima serie de cursanti si voi aveti după, sa fi acolo la ora 10:30 sa nu întîrzîi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 11 fără un sfert.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Când am dat eu a trebuit sa fim toți acolo la ora 8 dimineața. Știu ca trebuie sa fii prezent la strigare altfel nu mai dai examenul. Pe unul poate sa îl pice fix la plecarea de pe loc. Asta înseamnă că imediat după aceea urmează alt cursant. Eu zic sa vorbești cu instructorul sa fii acolo de dimineață. Stai în mașină și aștepți sa vina polițistul dar important este sa fii acolo! Fără emotii, multa atenție și mult succes îți doresc!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Cand ai dat tu examenul? Vorbesti prosti. In ce masina sa stea? In masina de examen se urca prima serie (asa este acum, cu martori). Daca il scoate pe unul din examen urmeaza urmatorul din masina, iar daca se termina seria examinatorul ia alta masina. Daca se termina inainte de intrarea celei de a doua serii - ex. ora 11 - examinatorul face pauza.

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Am înțeles. Am spus cum știam eu ca se făcea. Am dat examenul anul trecut în martie (înainte sa se închidă tot). Atunci ne-a chemat pe toți la ora 8 și fiecare a stat în mașina lui pana venea polițistul. Îmi cer scuze dacă am indus în eroare.