| Tarziu_Titi_Marius_1988 a întrebat:

am o masina Wv Lupo 1.4 TDI; anul 2003; euro 3 imatriculata in Italia si vreau sa o imatriculez in romania...mai trebuie sa platesc taxa de poluare? Si cat m-ar costa aceasta taxa?

Răspuns Câştigător
| Victor195 a răspuns:

Salut! Doamne ce comentarii pot da astia! Uite frate un site unde iti poti calcula taxa auto 2012 http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/calculator_taxe/taxa_poluare_2012.html intri si da-i datele exacte si ti-o calculeaza conform legii. Bafta sper sa iti fie de folos

| Victor195 a răspuns (pentru Victor195):

Taxa de poluare se plateste la orice masina care nu este imatriculata in Ro si vrei sa o imatriculezi

5 răspunsuri:
| borz a răspuns:

Daca vrei sa o inmatriculezi in Romania pe numele tau este c-am 3000 de euro si taxa de poluare inca vreo 600 cel putin. Sper k te.am ajutat!

| Dragos16V a răspuns:

Off topic: cat consuma masina?
urban, extraurban, economic si sport?

| Dragos16V a răspuns:

S-ar putea sa nu merite asa si sa fie mai bine pe Bulgaria. La ce pret ai luat-o din It?

off topic: cat consuma masina?

urban, extraurban, sport si economic in cele 2 situatii?

| Tarziu_Titi_Marius_1988 explică (pentru Dragos16V):

Urban 4 L si extra 3 L
Cum sa fie 3000 E inmatricularea? laughing)))))