| EmilTraian95 a întrebat:

Cat consuma in oras o Astra 1.4 benzina?

5 răspunsuri:
| MarianaNiculescu a răspuns:

Mult

| Anonimuserr a răspuns:

Cam 8 sau 9 litri consum urban. Motoarele pe benzină consumă mai mult ca cele diesel. Dar un 1.4 pe benzină în oraș scoate cam 8.
Dar depinde din ce an e mașină acel Opel Astra dacă este ecotec.
Vezi și aici http://www.opel.ro/......rator.html

| Intruder19 a răspuns:

Consuma 8 l in oras si 6.5 in afara. Undeva la un 7.5 mixt.

Aici vorbesc despre astra g 1.4 din 2003.

| Dumitrescu_Marius_1995 a răspuns:

Eu am un Astra 1.4 twinport sedan din 2007, consumul in oras se ridica la 8l/100km.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de oras, de sofer, de distantele pe care le parcurgi.
Minim 6, maxim 12...
Consumurile sunt foarte discutabile, in timp ce producatorii masinilor vechi spuneau ca scot 7% extraurban si 9% urban, eu scot 5-6% cu orice motor pe benzina sub 2.0, extraurban, inclusiv cu Dacia 1310 pe carburator, si 9-10% mixt cu masini care n-ar trebui sa sara de 8% urban.