| Nicoara123 a întrebat:

Este obligatoriu sa faci 10 clase ca să poti obtine permisul de conducere? eu stiam ca nu, tot ce trebuie sa stii la permisul de conducere este ca sa stii sa citesti si sa scrii, in rest nimic, poti sa si fara scoala din cate am inteles!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatoriu, legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii.

| Simpatic a răspuns:

Actual nu, dar in viitorul apropiat va fi.
Mi se pare normal.
Ar mai trebui ca si pentru a intra in Parlament sa fie obligatorii minim 10 clase, nu cred ca am mai avea 600+ parlamentariwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista nicio lege in sensul asta inca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, din cate stiu este obligatoriu sa ai 10 clase pentru a putea da de permis.

| SoulReaver a răspuns:

Nu exista nici o lege. Era vorba de ceva dar nu s-a aprobat nu a intrat in vigoare deci nu este.