| Robert03122002 a întrebat:

Părere Despre audi Q7 2010?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina premium veche care a ajuns fix in perioada aia a vietii cand o sa inceapa sa manance bani la care mai adaugam si motorul ala care te usuca la taxe. Nu as da bani pe ea

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Personal nu as lua o masina veche de lux fiindca costul de intretinere nu merita. Am vazut ca ai scris ca vrei sa o folosesti pentru drum lung si mers la munte. Pt drum lung e ok sa zicem dar pentru mers la munte nu prea cred. Mas orienta spre ceva mai fiabil si probabil japonez daca vrei sa o folosesti Off road.

| Robert03122002 explică (pentru ClaudiuM1997):

Îmi poți oferi modele?

| Simpatic a răspuns (pentru Robert03122002):

Daca vrei ceva fiabil cum zicea morariu claudiu iti recomand doua japoneze SUV de calitate Mazda CX-5 si mazda cx-7, cx-7 este putin mai veche dar motorul 2.3 disi turbo benzina de 260 este fenomenal, deci recomand suv pe benzina nu pe diesel...
Si ca bonus cauta informatii despre Nissan Qashqai
Vezi ce buget ai disponibil si ce iti permiti sigur iesi cu ani mai noi la japoneze decat la nemtesti!

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru Robert03122002):

Ma gandeam la Subaru Forester diesel (sa fie dupa 2012) sau toyota Rav4

| Whitesnake99 a răspuns:

Mai scriu o data, ca vad ca ai pus din nou intrebarea, nefiind multumit probabil de atentia insuficienta pe care ai primit-o prima data. Masina de marlan. Si o sa ma intrebi din nou, de ce? Si mai raspund o data exact ca si prima oara : "Pentru ca este esenta parvenitismului modern sa iti cumperi o masina aparent scumpa, pe care probabil nici nu ti-o permiti sau cu greu si cu foarte multe sacrificii pentru a da bine in ochii celorlalti si a simula un fals statut social pe care altfel nu cred ca l-ai putea obtine si pe care in mod cert nici nu il meriti".

| Simpatic a răspuns (pentru Whitesnake99):

Tu gandesti asa cum gandesc fanii masinilor japoneze si mai ales a celor pe benzina printre care ma realiez si eu.
Niciun meltean de la noi din tara nu o sa isi ia o masina mare si grea si sa fie pe benzina pentru ca nu are bani suficienti de benzina in primul rand, sa vad cati au masini de la 3000 cm3 4000 cm3 si motoare pe benzina.
Daca asta e placerea lui asta e.
Modelul acesta in schimb arata bine, e clasa premium.
Insa se preteaza daca ai o casa, villa, la bloc si sa o conduci preponderent prin oras si stradute mici si inguste e nasol, asta nu imi place mie la meltenii care cumpara astfel de masini, si in plus fiind de cilindree mare si pe diesel dau multe noxe in mediu si noxele acestea ne imbolnavesc pe noi toti.
Inca o categorie pe care o urasc sunt cei cu masini tunate pe diesel, imi e sila de ei, fac un chip tuning si dupa aia tigaia lor scoate fum ca o soba veche de tara si cica sunt masini tunate.
Benzina si etanol asta inseamna tuning.

| Robert03122002 explică (pentru Simpatic):

Eu vreau să merg cu ea in zone muntoase, rurale sau distante lungi!

| RaresCalina a răspuns:

E de macao