| Vasiledragnea a întrebat:

Salut! Am si eu o problema, Am un golf 4 1.4 16V 2002, mi-a rămas apa la 90 grade si fiind motorul rece si daca o tin pornită urca până la a doua liniuta după scade iar la 90 si tot asa, pornește aeroterma, ajutati-ma si pe mine va rog frumos! Multumesc

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Hai ca neai facut praf laughing o tii pornita pe cine o tii pornita si despre ce aeroterma vorbesti?
A ramass la 90 de grade, pai e bun, asta inseamna ca treaba e brici laughing motorul rece, pai daca e pornit n-are cum sa fie rece.
Cred ca e cazul sa reformulezi intrebarea, sa spui mai clar si mai simplu daca poti ce problema ai.

| Vasiledragnea explică (pentru relian):

Nu stiu cum sa iti spun dar...
Motorul rece nepornit imi arata apa la 90 si cand pornesc motorul se ridica la 100 110 după 3 4 min scade la 90 si tot asa, asta am vrut sa spun, sper ca mai inteles

| relian a răspuns (pentru Vasiledragnea):

Motiru rece nepornit trebuie sa nu arate nimic, aia inseamna ca ori ceasul ala din bord este dus ori sensorul care citeste temperatura e dus, citeste aiurea.
Cred ca mai degraba este senzorul de temp defect, vezi unele masini au 2 senzori la apa, cauta pe ala ce citeste temperatura si iti afiseaza la bord, schimba-l si dupa vezi cum stai.Bafta