| Addaa1998 a întrebat:

Alege=

AVON sau ORIFLAME?

Care este mai buna marca si de ce?

Răspuns Câştigător
| bellasweet a răspuns:

Avonul este dupa parerea mea, firma mai buna deoarece, eu am cumparta 3 produse de la oriflame si erau expirate pentru ca erau la prmotie

10 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Oriflame-ul are produse mai de calitate fata de cele de la Avon cu toate ca Avonul e mai atragator si are mai multe feluri de produse.
O noapte placuta! happy

| Addaa1998 explică (pentru MeimeiPinguinu):

Da aceeasi parere am si eu! Noapte buna si tie!happy

| danielaxyz a răspuns:

Oriflame,fara indoiala, eu oricum comand doar parfumuri

| Deny14 a răspuns:

Oriflame pentru ca mi se pare ca are produse mai de calitate decat avon

| Ella3133 a răspuns:

Oriflame,are produse de o mai buna calitate fata de avon.

| inscriereoriflame a răspuns:

Iata raspunsul: "In Romania Oriflame ocupa locul 1 pe segmentul de piata pe care activeaza din 1995, iar la nivel mondial este a 6-a companie producatoare de cosmetice." La Oriflame ai calitate, cele mai mari procente, cele mai bune oportunitati de dezvoltare. Vrei sa castigi bine din vanzare directa? Alege Oriflame. Eu pot dovedi ca se pot castiga bani. Te pot inscrie eu. Doar intra pe http://inscriereorif.no-ip.org si completeaza formularul de inscriere. Te invat cum sa faci profit mare, sau sa-ti dezvolti o echipa. Ai si un concurs acolo pe site; in plus suntem tot timpul la dispozitia celor pe care ii inscriem cu tot felul de informatii si sfaturi legate de activitatea de consultant Oriflame. http://inscriereorif.no-ip.org e cea mai buna alegere! pentru orice alte intrebari poti suna la numerele de telefon de pe site. simplu... merita sa incerci. nu ai ce pierde, nu investesti nici un ban. doar castigi :D http://inscriereorif.no-ip.org

| Addaa1998 explică (pentru inscriereoriflame):

Mie nu imi place Oriflame! Nu are produse prea bune,doar parfumul Geordani este bun dar in rest nu are bijuterii si nici ceva atragator,are produse expirate,deci mie imi e jena de Oriflame. Desi Oriflame are mai multi ani de campanie tot Avon este pe primul loc, are bijuterii, haine, si produse foarte bune, de calitate! In plus toate parfumurile sunt bune si Oriflame nu are decat unul! AVON PE PRIMUL LOC! HAI AVON!
Asaca trebuie gandit bine intre Oriflame si Avon.
Pentru mine Avon si Ivrose sunt cele mai de calitate si merita cuparate produsele lor!

| inscriereoriflame a răspuns (pentru Addaa1998):

Daca ai vrut sa faci antireclama, rau ai facut. Dupa cum vezi eu nu am scris nimic de Avon. Am vorbit doar de oportunitatea si beneficiile Oriflame. Am fost reprezentant la Avon inainte de Oriflame. Aproape ca nu imi vine sa pun in aceeasi fraza "Avon" cu "Oriflame". Este ca si cum ni s-ar da de ales intre o trotineta si o masina. Avon nici pe departe nu are calitatea produselor Oriflame. Cat despre diversitate, Oriflame are si parfumuri, are si bijuterii. Nu are doar un singur parfum cum zici tu. Mai intereseaza-te inainte sa afirmi aberatii. Daca tu esti frustrata de adevar, si o tii cu "HAI AVON" si daca nu iti place Oriflame, e doar parerea ta, pe care o respectam. Ai vazut tu produse expirate la Oriflame? Ai folosit tu toate produsele Oriflame ca sa poti evalua atat de drastic? Eu in schimb cat am fost reprezentanta la Avon am folosit foarte multe din produsele Avon. La Avon sunt si produse acceptabile, dar, sunt si produse de calitate indoielnica. Nu am afirmat ca toate sunt de proasta calitate, dar nu se compara cu cele de la Oriflame, care sunt foarte bune din punct de vedere calitativ. Referitor la faptul ca ai zis ca iti e jena de Oriflame, acolo nu e o problema cu Oriflame, e o problema cu tine. (Vezi definitia cuvantului "jena" in DEX). Sunt lider Oriflame si nici eu, nici nimeni din echipa mea nu am vazut vreodata produse expirate la Oriflame. Spunand ca Oriflame are produse expirate ai facut o alta afirmatie rautacioasa si nefondata. Nu mai vorbi despre Oriflame fara sa stii. E ca si cum tu ai incerca sa predai lectii despre inot dar tu nu ai intrat niciodata in apa. Sa nu inducem lumea in eroare cu afirmatii rautacioase. Are ai Avon produse bune, dar nu se compara cu Oriflame.

| AlexMsA a răspuns:

Avon e mai cunoscuta da nu e asa buna ca Oriflame. bine amandoua contin chimicale si prostii da la avon or descoperit plumb si tot felul de metale naspa care iti intra in organism. Din doua rele eu zic sa alegi pe cea care iti face mai putin rau. Comanda de la oriflame sau fate reprezentant sau ce vrei happy

| Addaa1998 explică (pentru AlexMsA):

Eu sunt tot de cord cu AVON pe mai departe dar am raspunsul lui MeimeiPinguinu