| floflory a întrebat:

Dintre oriflame si avon, ce ati alege si de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa straight face.
Deci sa iti zic cum stau lucrurile.
Verisoara mamei lucra la oriflame, si atunci imi luam de la oriflame.
Acum verisoara mamei lucreaza la avon si imi iau de la aceasta firma.

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu sunt genul care sa adopte un singur stil, o singura orientare. Fiecare are lucruri bune si as lua de la fiecare ce are mai bun.

Shin
| Shin a răspuns:

Blizzard tongue

| miauu a răspuns:

Avon e mai tare
dar rimelele de la oriflame sunt mai bune

Răspuns utilizator avertizat
| medex3 a răspuns:

Amandoua.Eu sunt si la oriflame si la avon.La avon sunt ft multe bizuterii, genti si restul (ceea ce iti iei si din magazin) iar la oriflame sunt produse.Imi plac mai mult cele de la oriflame

| Ana a răspuns:

Avon, deoarece de la oriflame nu mi-am cumparat nimic pana acum.

| Stella a răspuns:

Eu imi iau de la amandouabig grin

Pt ca mama mea e reprezentant la amandouabig grin

| ilovemusic a răspuns:

Avon deoarece de la avon cumpar de mai mult timp.

| chocolatte a răspuns:

Avon!

| mayli_9074 a răspuns:

Am avut produse de la ambele firme dar mi-au placut cele de la avon. Depinde de gusturile fiecaruia.

| Mitsuu a răspuns:

Avon deoarece la oriflame sunt mult mai scumpe si nu sunt de proasta calitate

| nico1988 a răspuns:

Oriflame.Toata lumea spune ca sunt mai scumpe ceea ce nu stiti este ca va puteti inscrie numai pentru voi deoarece discountul incepe aici de la 50 lei.Astfel comandati de 50 lei si platiti 38 lei.Nu exista taxa de transport.Pentru cei care se inscriu exista si fleyere unde gasiti parfumuri care au in catalog pretul de 60 lei si in feleyer poate ajunge pana la 19 lei.Fiecare cu gusturile lui.Eu am ales oriflame acum 6 ani si nu m-a dezamagit niciodata.Am incercat si avon...insa nu se compara...parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege, lamaita, cuisoare, iasomie si liliac.fiindca miros atat de frumos si sunt atat de naturaleeee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fiu sincera, avon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avon pentru ca sunt produse destul de bune...si ieftine blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calitativ oriflame, ca reprezentant tot oriflame (comisioane mai mari)

| andreetgv a răspuns:

Avon pentru ca are o gama mai variata de produse si sunt mult mai convenabile, iar in plus evon doneaza o buna parte din castig si persoanelor nevoiase sau cazuri mai speciale

| licutza_1435 a răspuns:

Eu as alege MAriGold(cosmetica ii fc din produse naturale)
dar daca merge vb de avon.nu prea am incredere. am comandat destul de multe produse dar nici unul nu mi-a placut cu toate ca le-am comandat pe cele mai scumpe sperind ca vor fi cele mai bune

de la oriflame am incercat, mi-a placut, dar nu toate produsele.

acum folosesc doar Mari Gold imi pl tarehappy

| ghetuvictorita a răspuns:

Eu sunt lider oriflame si caut fete care sa fie reprezentanti, de fapt mie imi place mai mult sa spun ca , caut fete care sa isi faca card de fidelitate prin care pot cumpara produse oriflame cu redecere intre 23 si 40%, mai ales ca se dau niste cadouri pentru noii inscrisi. Nr meu este 0761342716 sau mess serbanvictorita@yahoo.com my.oriflame.ro/viky , calalog curent, urmator jos in dreapta.Reducere ajunge pana la 40%, suna-ma pentru detalii.

| eva18 a răspuns:

Avon-deoarece au calitate mai buna

| mia22 a răspuns:

Bineinteles oriflame, despre produsele de la avon as putea spune ca nu sunt atat de bune si te mai risti sa faci cine stie ce alergii de la creme.La oriflame produsele sunt mai ok, iar ca si reprezentant si castigul este mai mare. Da add ionella_og@yahoo.com si vb