| JBelena a întrebat:

Cum se poate curata vopseaua neagra de pe fata si pe gat? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Exxtremus a răspuns:

Cu Spirt nu merge si nici cu acetona. Nu i o unghie i pielea si intra in ea cu Diluant merge.

9 răspunsuri:
| DianaIstratii a răspuns:

Fa baie cu apa fierbinte (sau stai cu fata la aburi) si apoi dai usor cu unghia in locurile unde ai vopsea. Dupa aceea aplica o crema pentru a nu te inrosii.
sau cu scrum de tigara! Vorbesc serios. Umezeste un servetel si pune putin scrum in el si apoi freaca usor zona "patata". Succes!

| Exxtremus a răspuns:

Se da cu Diluant.

| micutaEU a răspuns (pentru Exxtremus):

Pe fata cu diluant?

| Exxtremus a răspuns (pentru micutaEU):

Normal, doar nu faci baie o dai jos si mergehappy

| marmotavorbareatza a răspuns:

Cu o discheta imbibata in diluant dar s`ar putea sa aiba ceva reactiii zi sa "crape " cum se zice fata ...bafta...funda?

| micutaEU a răspuns:

Incearca cu spirt sau acetona.

| Exxtremus a răspuns (pentru micutaEU):

Cu Spirt nu merge si nici cu acetona. Nu i o unghie i pielea si intra in ea cu Diluant merge.

| OnlyWeTwo a răspuns:

Cu terebentina sau diluant. Inmoi o dischta pentru demachiat si stergi suprafata afectata, dupa care te speli bine cu apa si sapun. daca ai piele sensibila, te sfatuiesc sa nu le folosesti, fiind toxice. Sunt diluanti pentru vopsele de ulei. La mine a functionat si la vopsea de par. Atentie, te-am prevenit de posibilele consecinte!

| pentrutotdeauna a răspuns:

Incearca cu sare de lamaie

| AlexS9 a răspuns:

Iei putin diluant pe o carpa uscata si freci bine, acolo unde esti murdara cu vopsea