| natalia_5717 a întrebat:

Dati-mi va rog niste exemple de tinute pentru scoala; m-am plictisit de banala combinatie jeansi tricou/hanorac si tenisi straight face.
ps: inca nu ne-au definitivat uniformele happy. ThnX!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:CMwjvXwWHBIJ:nana.kaz3.info/tag/tinute-pentru-scoala+tinute+de+scoala&cd=1&hl=ro&ct=clnk&gl=ro
http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:mN5I6YJOM_wJ:nana.kaz3.info/tag/tinute-de-scoala+tinute+de+scoala&cd=2&hl=ro&ct=clnk&gl=ro

23 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Eu de ex am un puloveras negru simplu cu nasturi si cu decolteu mare pe care-l pot purta cu tot felul de bluze pe dedesubt: tricouri, maieuri, camasi. Mai am unul tot negru si cu inimioare si acela il pot purta in diferite combinatii. Mai am o vesta cu curea in talie care deasemeanea o port cu diferite malete colorate pe dedesubt. Si mai am un fel de hanorac doar ca e foarte scurt (sub sani) pe care-l port cu tot felul de bluze sau maieuri. Astea le combin cu diferiti jeansi si cu diferiti adidasi sau balerini. Parerea mea e ca trebuie sa ai cateva elemente clasice de baza din care sa faci diferite combinatii. Succes la scoala si la combinat haine.

| LORY a răspuns:

Ce bine o fi fara uniforma crying

Pai nu stiu ce sa zic... Tinuta mentionata de tine mi se pare cea mai potrivita si foarte comoda pentru o zi lunga de scoala. Parerea meahee hee

Bafta la scoala!

xOxO

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Scumpa dar noi mergem la scoala sau la party :))
http://www.polyvore.com/cgi/explore

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna.
Si eu sunt la scoala si nu ma imbrac numai in jeansi, tricou si tenesi.
De exemplu mi-am luat vineri niste colanti albi, cu o bluza mai lunga alba si converse albe:d (mi-a placut)!
Astazi m-am imbracat in tricou, pantaloni de trening (deoarece am avut sportul).
Maine imi iau tenesi, blugi si o camasa cu cravatahee hee...
Poimaine o fusta, bascheti, camasa alba cu negrulove struck
Si tot asa laughing

xoxo.kiss

| Mwhahahaa a răspuns:

Apropo, fa si tu combinatie intre haine, eu ma uit la ele si dupa aia ma gandesc cum sa le combin...tongue laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ia-ti niste camasi din astea ce se poarta...
Cu curea la mijloc...Balerini...niste pantaloni mai eleganti.tongue

Sau adidasi normali. Tu porti numai tenesi...Incearca si alte combinatziihappy
La scoala nu se merge numai cu tricou si asa.happy
laughing

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca ceva nou, poate niste salopete (mai modificate) sau mai simplu, fiii tu. Tu poti face moda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si acum ca tot a venit iarna, m-am gandit sa propunem niste tinute pentru scoala care sa fie si la moda, si totodata sa ne tina si cald. De ex diferite chestii luate peste o maleta, numai bine ca sa scutim si bani ca tinute super tari se pot face chiar din haine vechi, urate si demodate. Propuneti voi cateva tinute ca eu n-am ideehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colanti din piele, o bluza mai lunga, alba si niste cizme sau ghetute cu franjuri; colanti din piele + un plover sic, putin mai lungut, cu guler gen gasta si balerini sau cizme; cizme, jeansi, tricou, camasa decoltata si un fular sau esarfa; sau cu un plover cu nasturi decoltat alb si cu gaurele! Ok!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti incerca o pereche de colanti cu un tricou mai lung cu imprimeu mai nebunatic [ca sa-i zic asaon the phone si o pereche de balerini sau bascheti! Si cu o jacheta de piele sau imitatie de piele sau o jacheta pur si simplu.

Eu asa m-as imbraca!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neaparat sa respecti uniforma... poarta si tu veva alb cu negru si accesorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place combinatia asta de jeansi tricou/hanorac si tenisi. Sincer! Dar sa iti mai propun si altcevathinking
De exemplu eu port jeansi, ie si vesta peste in combinatie cu tot felul de esarfe, iar in picioare pur si simplu balerini sau cizmulitewinking.
Poti de asemenea sa combini tenisii, jeansii cu o vesta peste tricou.winking
Incearca!:*
Mult noroc>big grin

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu port jeansi de mai multe culori: albastru deschis, negru, alb. Si niste bluze cu tot felul de desene pe ele. Si imi iau tenesi, adidasi sau bascheti. Si normal ca imi iau si vesta pe care nu o suport laughing... Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acuma ca se apropie iarna, poti lua foarte bine pe tine panataloni, mai scmecherii, o bluza mai lunga si cizme cu un pic de toc. Eu am uniforma ''panataloni de stofa negri sau gri, sacou bleomaren sau negru''si vineri m-am imbracat cu panatalonii gri de blugi, mai stramti, asa cum se poarta si e si comod, o bluza alba, cu sacoul peste si niste cizme cu un toc foarte mic(doar pentru eleganta).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea sa iti iei niste jeansi cu turul jos, niste skateshoes cu sireturi mai viu colorate, un tricou roz si pe deasupra o vestuta neagra scura cum se poarta acum.

| ginaosar a răspuns:

Eu am luat haine de pe
https://dhaine.cabanova.com/

Sunt foarte bune

| robert_4884 a răspuns:

(Pai ia-ti niste camasi din astea ce se poarta...
Cu curea la mijloc) cum puteti gandi in halul asta.Deja acum este o uniforma cureaua la mijloc,vad ca degeaba sunteti fete,n-aveti pic de gust,nu o spun din rautate, o spun ca vad realitate, exista si fete care se imbraca bine dar totusi, cel mai bine este sa va bage uniforma pentru a nu va mai creea probleme.

| madw_8315 a răspuns:

Hello! Si eu sunt la scoala si caut cat mai multe tinute pentru scoala, dar cred ca pot sa iti dau cateva sfaturi! Am citit cateva sfaturi date de alti prieteni si vreau sa mentionez ceva... e foarte banal sa includa tinuta ta doar o culoare ori cat ar arata de bine! Eu de exemplu imi aleg tinutele dupa cum ma simt! Ex:poti incerca jeansi albi cu pliuri dar ai grija sa fie pe lungimea piciorului tau si foarte usor stransi jos, balerini crem cu influente de maro, tricouri albe cu animatii haioase nedefinite pe corp si un tricou roz foarte deschis mai lung, cu nasturi pe care il poti lasa descheiat pentru a parea mai interesanta si un plus de prospetime.

| lara_mioara a răspuns:

Hei,

Este important sa te imbraci cum te simti cu mai bine, lejer, comod. Aici ai o cautare pe google dupa tinute scoala de unde poti alege.

https://www.google.ro/......ps?/search