| anonim_4396 a întrebat:

stiti am o problema mai delicata! Prietenul meu de cate ori merge la baie are dureri.Il doare... fundul cand face "treaba mare"! Spune ca in rest nu il doare decat atunci cand sta pe wc si se indeasa. Uneori a spus ca i-a iesit si putin sange! L-a mai durut si mai de mult dar la lasat, si acum a inceput iar! Sa fie vreo raceala? Are 23 de ani, iar eu la fel asa ca nu sunt un copil din acela care pune intrebari stupide dar nu am stiut pe cine sa intreb si el munceste mult asa ca nu prea are timp sa mearga la spital... spune ca o sa ii treaca si nu baga in seama! Ma puteti ajuta? Dau funda si vot!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Din câte știu, există niște comprimate filmate, numite DEVARICID.

4 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Cred ca are hemoroizi. Foloseste crema pentru asa ceva sau mai bine este sa mearga la control sa nu fie ceva mai greav, gen cancer.

| delia5609 a răspuns (pentru andru10best):

Nu! La hemoroizi parca iti iese ceva, nu? Trebuie sa se vada!

| andru10best a răspuns (pentru delia5609):

Nu neaparat, sunt hemoroizi interni si externi. De obicei, atunci cand ai hemoroizi interni, sangerezi cand ai scaun.
Poti sa citesti mai multe despre asta aici http://www.sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/hemoroizii_532

| delia5609 a răspuns:

Nu se vede nimic ciudat acolo!