| ecaaaaaaaaa a întrebat:

Buna TPU as-i vrea sa stiu daca uleiul de ricin este buna pentru regenerarea parului ars? si daca este buna pentru a creste parul mai repede?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este bun si poti incerca si uleiul de argan.
Incearca sa folosesti placa de intins parul cat mai rar, odata pe an, de-asta se arde parul.
Odata la 2 luni este bine sa indepartezi varfurile deteriorate.
Uleiul de ricin stimuleaza cresterea parului.
Te pup!

6 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Da este foarte bun si se face in combinatie cu gaz intr-o proportie f bine definita! [nu e gluma cu gazul] si scapi si de matreata; gazul din pacate nu-l mai gasesti decat f rar! mai poti folosi un sampon regenerant de la gerovital sau samponul revalid care e f bun!

| nananaan a răspuns:

Este chiar bun. Pentru cresterea parului mai poti pune intr-un borcan gaz si usturoi, il lasi o saptamana-doua si dupa il poti folosi

Răspuns utilizator avertizat
| RosszeJolie a răspuns:

Da uleiul de ricin este foarte bun pentru cresterea parului, pentru varfurii roase(arse) dar si pentru cresterea unghiilor mai repede! Ce mai e bun pentru par e uleiul de masline! Pune 2 galbenuse de oua ulei de ricin si ulei de masline amestecale iar dupa aceea aplica masca asta este foarte buna! dupa 2-30 de minute te poti spala pe cap, dar sa te clatestii de 2 orii!, Masca asta o folosesc si eu si e foartee buna! Sper ca te-am ajutat! Funda? :*

| ecaaaaaaaaa explică (pentru RosszeJolie):

Eu vreau sa-ti dau funda dar nu stiu de ce nu merge?!

| Surprizee a răspuns:

Da este bun, mai ales pentru creşterea părului. Însă este bun şi uleiul de argan pentru părul deteriorat.Eu am două seruri de la Avon (AdvanceTehniques) unul verde, pentru vârfurile despicate şi unul albastru cu ulei de argan.Ţi le recomand cu încredere.Eu sunt mulţumită de efectul acestora. Take care!