| mahomie4life a întrebat:

Care e diferenta dintre un fond de ten cu efect matifiant si unul cu efect iluminator?

4 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Buna! Un fond de ten matifiant este recomandat persoanelor cu tenul mixt sau gras, pentru a nu aparea sebum in exces, pe cand cel cu efect iluminator este recomandat celor cu tenul uscat, normal, tern, femeilor peste 40 de ani pentru a oferi un aspect luminos, sanatos, de piele hidratata.Depinde de tipul tau de ten.Mult succes!

| AlissBrie a răspuns:

Pai,cel matifiant are o testura spuma, cu acoperire mare, este destiat pentru tenul gras pentru a rezolva problema luciului inestetic persoanelor cu acest tip de ten. Ofera acel ten cu aspect de "portelan", in timp cel cu efect iluminator are o textura mai usoara, lichida, acoperire medie si ofera tenului o suplete si un aspect placut happy Sper ca te-am ajutat.

| ale153 a răspuns:

Un fond de ten matifiant creeaza un aspect mai mat al tenului si e recomandat celor ce au tenul mai gras si are acoperirea mai crescuta. Este recomandat in cazul in care doresti sa faci o sedinta foto. Cel iluminator da un aspect mai luminos fetei. happy