| aLiNtUshQa a întrebat:

Cum pot sa elimin punctele negre de pe tenul fetei?

5 răspunsuri:
| Comoaracasei a răspuns:

Cu peeling si scrub.
Incearca sa-ti faci un scrub acasa, din gris si eventual smantana cu miere. Atentie!: trebuie sa predomine grisul, acesta maseaza fata si o curata, de fapt. Pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? Eu am folosit clean & clear si nu mi-a folosit cu nimic.(deci, cremele nu sunt bune)
2.Te pui in fiecare si cu fata intr-un lighean cu aburi si stai dupa 10 minute, dupa care incerci sa iti storci puncetele negre.
3.Folosesti plasturi pentru puncte negre.( de 2 ori pe saptamana)
4. Exista o masa pe care ti-o faci cu albus de ou si malai. Se ia un albus de ou pe care il bateti bine pana ajunge spuma. Peste aceasta spuma adaugati doua linguri de malai, amestecati si aplicati pe tenul curatat in prealabil. Dupa ce se usuca, indepartati masca cu un tifon curat si apoi va clatiti fata cu apa calduta.( u poti si doar cu apa) Masca asta o faci de 2 ori pe saptamana.
Pstongueunctele negre nu se duc definitiv( nu poti scapa de ele decat periodic, adica sa iti faci in fiecare saptamana tratamentu pentru. puncte negre si doar asa nu se mai vad)
Ps.2tongueoti scapa de ele prin interventii chirurgicale din cate am auzit. ( adica definitiv)

| rob3ytzza a răspuns:

Eu iti recomand crema "Scrub-Fior di Magnolia"pentru fata si corp, este foarte buna si contine aloe-vera si iti hidrateaza tenul
O poti gasi la orce magazin de cosmetice sau la farmaci
Sper ca te-am fost de ajutor