| Phhh a întrebat:

Heeei! Funda! Deci. as vrea sa slabesc rapid, fara produse d'alea scumpe si prostii.Nu sunt grasa,am doar niste celulita, "sunculita" pe solduri,putina burtica si coapsele destul de mari. Eu as vrea un corp gen ea,desi e cam imposibil, oricum v-as fi foarte recunoscatoare daca ma ajutati.Multumesc! Ah, si nu vreau raspunsuri gen "Trebuie multa miscare" ca aia stiu si eu http://assets.perfecte.ro/......_size1.jpg

Răspuns Câştigător
| CrazzzyA a răspuns:

Ca sa ajungi la un corp ca acesta trebuia sa depui destul de mult efort si sa iti doresti mult ca sa ai un astfel de rezultat.
Din moment ce iti doresti sa slabesti rapid, iti pot recomanda sa te abtii de la dulciuri, mancaruri grase si fainoase si sa o dai mai mult pe legume si fructe. Si sa nu mai mananci dupa ora 18:00. Evident, sportul e un plus mare pentru ca te ajuta si mai mult sa slabesti.
Din moment ce "nu esti grasa", dupa cum spui tu, sunt sigura ca intr-adevar nu esti si tocmai de aia nu-ti recomand sa tii o dieta minune, foarte rapida, pentru ca dupa ce o vei termina te vei ingrasa mai mult decat ai dat jos.

Bafta! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru CrazzzyA):

" Si sa nu mai mananci dupa ora 18:00", esti constienta ca asta e o mare prostie, nu? Mai documenteaza-te te rog.

Si la baza nutritiei sunt carbohidratii, nu fructele si legumele, din nou, mai citeste.

| CrazzzyA a răspuns (pentru Cosmin86):

In primul rand nu stiu care dintre noi ar mai trebui sa se documenteze. Si in al doilea rand fata vrea sa slabeasca rapid, iar eu i-am raspuns la intrebare, nu inteleg care e problema ta. happy
I-as fi spus si eu sa mearga la un nutritionist si sa inceapa sa o dea pe la sala, dar fata a specificat clar ca "fara produse d'alea scumpe si prostii", iar aceste doua lucruri necesita si ceva bani.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CrazzzyA):

Daca nu mai mananci dupa ora 18 iti fortezi stomacul, eu am slabit de la 102 la 85 avand si 2 mese dupa ora 18 ( 5-6 mese in total pe zi ), deci e ok.

Conteaza mai mult ce mananci, evident ca NU multe fructe si legume, ci de toate : carne, peste, branza, oua, lactate, si cateva fructe/legume, grasimi sanatoase ( masline, nuci, etc. ) si carbohidrati ( orez, cartofi, paste, etc. ).

Ideea e sa alegi alimente cat mai slabe in grasimi, cat mai naturale ( spre ex. peste DOAR pescuit, in niciun caz din crescatorii unde sunt hraniti cu porcarii ), iaurt facut in casa ( nu porcarii ambalate din magazin ), piept de pui fiert, etc.

Conteaza calitatea, nu cantitatea. Poti mentine lejer un deficit caloric a.i. sa slabesti constant si fara probleme si sa te si mentii ( lucruri care la slabitul rapid nu prea functioneaza, slabitul rapid se intoarce ca un bumerang impotriva ta in 80-90 % din cazuri ).

| Phhh explică (pentru CrazzzyA):

Iti multumeschappy desi o sa fie greu sa ma abtin de la dulciurilaughing

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Trebuie fitness si o alimentatie foarte bine pusa la punct, nu aberatii de genul "fructe si legume" sau nu mai manca dupa ora 18.

Du-te la nutritionist sau la un instructor de fitness