| anonim_4396 a întrebat:

In scurt timp imi voi face majoratul acasa si vreau sa va cer parerea in legatura cu o tinuta. As vrea sa port o rochie din dantela (rochia vine pe corp) cu un dres negru mai gros si niste pantofi negri cu toc. Problema este ca eu sunt plinuta si am si gamba groasa, iar pe internet am citit ca trebuie sa fi oarecum perfecta pentru a purta o rochie din dantela si sincer... vreau sa ma simt bine in pielea mea si nici sa arat groaznic.Am ales rochie pentru ca MEREU am ales blugi, pantaloni, orice altceva numai sa nu-mi expun gamba. deci... Pareri?

9 răspunsuri:
| dianaandra1467 a răspuns:

Hmm. Poți să iei o rochie, iar în zona gambei să fie puțin mai lărguță. Există, mătușa mea are :* Sau, dacă nu găsești nici una poți lua din mătase!

SUCCES

| Laurretta a răspuns:

Ai putea incerca o rochita care sa nu fie mulata sau o futita cu un maieu\tricou.

| Kasia a răspuns:

Poti alege o rochie asa:

http://www.asos.com/......oduct.aspx

aceasta este larga in partea de sus...pentru ca una mulata nu ti se potriveste. faptul ca e larguta iti va ascunde gambele de care nu esti multumita. dressurile negre si pantofii negrii cu toc iti vor subtia si alungi piciorul...deci vei arata fabulos.:*La multi ani!

| Iunona a răspuns:

Depinde de rochie... daca e mai larga in poale e ok, daca e stramta si pe picioare intardevar te arata mai plinuta. Te-as sfatuii sa porti un toc mai inalt daca vrei sa dai senzatia de picior lung, oricum dresul negru mat acopera si slabeste silueta.

| Painkeeper a răspuns:

Poti purta o richie care sa iti acopere gamba, dar sa fie neagra pentru ca te slabeste.Rochiile din dantela te fac sa pari plina.De obicei rochiile din dantela sunt purtate de fete slabe, gan 1, 70 inaltime si greutate 50kg. Poti arata sexy si imbracata in ceva mai putin mulat!:*winking

| anutze a răspuns:

Ai putea sa ti iei o rochie normala(nu mulata)si un dres subtire si niste botine sau ceva

| Patricia99 a răspuns:

Daca tie iti place cum arati, ce conteaza parerea altora? Fi tu insati doar o data implinesti 18, nu te lasa influentata de parerea celor din jur...

| cristyyy a răspuns:

Sunt de acord cu cattapp. Dresul si plicul ar fi perfecte, sunt sigura ca vei arata f tarebig grin ar trebui sa ne arati o poza dupa majoratul tau big grin si iti spun si eu La multi aaaanii:*

| cristyyy a răspuns:

Deeci nu stiu de ce nu imi apare comentariulsad imi cer scuze daca va aparea de doua ori. ziceam ca sunt de acord cu cattapp. dresul si plicul voi arata ff tare, vor da bine cu tinuta ta :d ar trebui sa ne arati o poza dupa majoratul tau sa te vedembig grin deci simte-te bine si La multi aaani:*