| georgi112 a întrebat:

am o placa cu 5 functii (creponat,ondulat, indreptat si inca doua) de la Remington si as vrea daca se poate sa imi spuneti cum sa fac sa nu imi ard parul folosindo mai des! pup
Si multumesc anticipat pentru raspunsuri

Răspuns Câştigător
| xFakeSmilex a răspuns:

Foloseste produse speciale.
Eu iti recomand: spray-ul de la Syoss.
Ce spun producatorii:
"Protectie impotriva caldurii de pana la 200 grade, pentru un par perfect drept, fara sa lipeasca. Protejeaza parul de efectele caldurii, confera indreptare, netezire si stralucire. Nu folositi placa pe parul ud, poate sa il afecteze! Aplicati pe sectiuni individuale, pe parul uscat. Sau aplicati uniform pe parul umed, uscati cu uscatorul si indreptati parul cu placa."
Ce spun eu:
Eu il aplic pe parul umed, imi usuc parul si apoi il indrept. Imediat dupa aplicare, parul este "lipicios", dar acest efect dispare dupa ce produsul este absorbit de par. Cum am spus si mai sus, parul meu este ondulat si refuza sa stea drep. Dar acest produs il pune la "punct", deoarece are un efect usor de fixativ. Parul sta mai mult timp drept si chiar si a doua zi arata bine. Un alt aspect care imi place este ca ofera parului un luciu superb. Am fost chiar intrebata daca m-am vopsit. laughing
In ceea ce priveste ambalajul, produsul este intr-o sticla de 250 ml, prevazuta cu pompita. O aplicare mai usoara nici nu cred ca era posibila. Alte aspecte: nu ingrasa parul, are un miros usor.
Eu l-am cumparat din Kaufand, la pretul de 17 lei.

| georgi112 explică (pentru xFakeSmilex):

Spray-ul merge si cand te faci ondulat creponat sau mai stiu eu ce?

| xFakeSmilex a răspuns (pentru georgi112):

Da!

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Foloseste protectie termica, uite aici un articol despre asta:
http://polly-lena.blogspot.ro/2012/12/protectia-termica.html

| AmanoYuno a răspuns:

Dati cu unt de shea natural pe par inainte sa te speli pe cap.
nici nu ai idee cat de hidratant poate fi acest ingredient.
se gaseste la 100g in plafar uite:
http://www.plafar.net/......16182.html