| qsdfvybubi a întrebat:

Stiu ca pentru a te ingrasa trebuie sa "mananci" 2.000 de calorii... Daca mananc nu baton Bounty (467 calorii) + o acadea (390 c) + un baton Kit cat(525 c) + Un pachet biscuiti cu crema de frisca uplio(464)+niste mancare ...Este ceva ne'inregula?laughing

Răspuns Câştigător
| slapnenorocit a răspuns:

Daca vrei sa bagi 2000 de calorii, ai putea incerca sa le iei din ceva mai sanatos. Imagineaza-ti ca pe langa caloriile alea mai bagi si carbohidrati (cantitati enorme, chiar), grasimi si multe altele. Poti sa incerci sa mananci ceva mai sanatos, dar in cantitati mai mari.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce ar trebui sa nu fie la locul lui?
Mananci la greu si nu te ingrasi? Ai avut programul asta mai mult de un an si nu te-ai ingrasat? Sau care este ideea si scopul intrebarii?

| Alicy a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa te ingrasi laughing Eu mananc foarte mult pe zi, cred ca peste 1500 de calorii. Nu ma ingras deoarece fac mult sport in timpul saptamanii. Dar depinde si de metabolismul tau, adica daca tu mananci bine si nu te ingrasi inseamna ca nu o sa reusesti asa de usor sa pui ceva pe tine.
Eu zic sa te bucuri de cum arati :*

| cryssya a răspuns:

Buna,
ce e cel mai important este sa pui masa musculara. Riscul la mancatul suplimentar este sa depui grasime, si pe langa faptul ca prima zona afectata va fi cea a organelor interne - ficat, vase de sange, inima etc si vor duce la alte boli ulterioare - http://czthomas.files.wordpress.com/......besity.jpg poza din stanga - poti depune grasimea in zone in care nu-ti doresti.
Ai grija de organismul tau si ajuta-l sa functioneze la parametri normali.
Ai nevoie de un program personalizat si sa dezvolti masa musculara uniform si armonios.
Imi zici daca ai nevoie de evaluare si sunt sigura ca vom gasi impreuna solutia cea mai potrivita.

Seara frumoasa!