| Roxana_Buciumanu_1999 a întrebat:

Trebuie sa ma duc la o nunta sap. viitoare. Dar nu stiu daca e nevoie sa ma machez.
Vreau parerea voastra. Am o rochie alba... Si cu ce culoare ar merge sa ma machez? (Si cu ce? Creion, fars, etc!)
Dau funda celui mai bun raspuns!
Multumesc :*

5 răspunsuri:
| Roxana_Buciumanu_1999 explică:

Fard* Scuze!

| MariaSerenaBlumore2 a răspuns (pentru Roxana_Buciumanu_1999):

Hey sweety conteaza varsta care o ai foarte mult happy din poza de profil pari mititica happy daca ai o varsta destul de mica merge doar niste rimel pentru ca probabil nu ai cosuri, dar daca ai cam peste 14 ani poti sa folosesti un fard maro sau crem cred ca ar merge, rimel, fond de ten si ruj daca vrei happy :* esti foarte frumoasa oricum :*

| Loredana_Dragulescu_1993 a răspuns:

Buna Roxana vreau sa iti spun ca atunci cand te machiezi nu se tine cont doar de impracaminte ci si de culoarea tenului si a ochilor.Eu te sfatu iesc sa te faci cu roz sau mov daca ai ochi verzi, cu albastru sau alb daca ai ochi albastrii si culori inchise pentru ochi caprui si cred ca toate merg cu rochita alba.

| Alexa69 a răspuns:

Depinde si de culoarea pantofilor si a accesoriilor.
Ai putea folosi un creion negru, un fard alb si mascara. Nu ceva foarte incarcat.