| jerry a întrebat:

Salamul ingrasa?

Răspuns Câştigător
| Tanathoos a răspuns:

Nu stiu daca ingrasa, dar te asigur ca nu e sanatos deloc. Un prieten de familie este inspector la Protectia Consumatorului si mi-a recomandat sa nu mai mananc semi-preparate, in afara de sunca si pastrama. Salamurile, crenvurstii si celelalte sunt fabricate din carne REFOLOSITA. Gandeste-te, daca nu vand toate produsele de pe stoc, cat vor avea de piedut...asa ca "recicleaza" produsele expirate si fac altele noi din ele.Ai mare grija ce mananci.

11 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pai 100 g salam de sibiu are cca 580 calorii iar 100 g salam de vara se apropie de 400 asa ca...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Salamul ingrasa si nu este de loc sanatos, contine numai resturi din carne.

| mioara a răspuns:

Da daca tii o cura de slabire.

| mioara a răspuns:

Da, ridica colesterolul.

| Flav a răspuns:

Salamul inseamna carne; carnea e provenita de la animale; orice produs alimentar consumat de la animale ingrasawinking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da.happy Orice produs care contine carne ingrasawinkingPt persoanele care vor sa se mentina slabe este recomandat sa evite carnea.winking

Shin
| Shin a răspuns:

Glumesti?! Salamul de sibiu are 500 calorii la 100 de grame! Te "foarte" ingrasa tongue
Numai bine, Shin.

| Tommy a răspuns:

F tare. Si este nesanatos mai mult de atat. Tot ce se cheama "tocatura" in comert e cel mai rau posibil in alimentatia noastra. Evita-l pe cat posibil, dar cand vrei sa-ti faci pofta, k e gustos sa recunoastem, cumpara produsul "Cristim". Mai scump dar e ceva de calitate. Eu l-am descoperit cu 6-7 ani in urma. Si pentru ca sunt departe de tara de 5 ani, ma gandesc cu nostalgie la acel gust sublim de la salamurile Cristim. Eu i-l cumparam de la Metro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Salamul este bombă calorică.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ingrasa deloc...eu intr o vara am mancat doar salam si legume crude si am slabit 7 kg, dar tine minte fara prejeluri si fara dulciuri.

| MateiNegrea a răspuns:

Nu ingrasa

Întrebări similare