NOname
| NOname a întrebat:

As vrea sa va intreb, cat de des visati noaptea? Din ce categorie faceti parte:
A) nu visati deloc sau aproape deloc, adica nu va amintiti, ca/ce ati visat;
B) visati destul de rar (sa specificati o noapte din cate. Exemplu: 1 din 20);
C) visati destul de des, in peste 50% din cazuri;
D) visati de fiecare data sau aproape de fiecare data.
Sa specificati, va rog, daca aveti vise culor sau alb-negru.

Nu e o intrebare pusa din plictiseala. Chiar ma intereseaza. Fac un sondaj/studiu. Asa ca, va rog frumos, sa nu evitati sa dati un raspuns. Multumesc anticipat! kisswinking

Răspuns Câştigător
| madagascar a răspuns:

Eu zic varianta D, visez in culori, simt durere daca ma lovesc in vis sau patesc ceva ma trezesc cu durere in locul respectiv, simt gustul dulce, amar, sarat, mai mult dulce pentru ca de cele mai multe ori visez prajituri multe, si pot manca fara sa ma satur, simt si mirosuri, sunt foarte reale visele mele, sunt momente in care nu stiu daca cea ce mi s-a intamplat face parte din realitate sau a fost vis, am cosmaruri destul de des.

119 răspunsuri:
| zeeeeeex a răspuns:

D) Visez de fiecare data sau aproape de fiecare data. Nu am un tipar a viselor, sunt alb negru, color, monocolor... Dar la mine se intampla foarte rar sa existe o poveste in vis... De multe ori sunt doar secvente din actiuni facute de mine sau nu si de multe ori nu se intampla in locuri in care am fost.

| alexa007 a răspuns:

Eu zic c), iar visele mele sunt color si majoritatea sunt frumoase

Răspuns utilizator avertizat
| matrixismyname a răspuns:

C) visez color, teme diverse (niciodata pe placul meu) de cele mai multe ori omor pe alti sau sunt omorat de alti. Insa dupa ce ma trezesc stiu exact ce-am visat, insa nu pot sa zic, parca as avea lapsus.

| Minks a răspuns:

B) cam 2 zile din 10.

| pyma a răspuns:

Varianta C, color.

| Fallen Angel a răspuns:

Eu ma incadrez in categoria A) Stiu ca visez dar nu imi aduc aminte. Poate doar mici franturi sau imi aduc aminte ca am visat o anume persoana si dupa... nimic.
Si din cate imi amintesc sunt cam asa : 60% color si 40% alb-negru.
Bafta cu asta! Sunt sigura ca o sa raspunda multi big grin

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Cred ca raspunsul meu este C...visez destul de multe majoritatea sunt vise frumoase dar mai am si vise cu scene din filme Horror( specific ca imi plac foarte mult!) si visez mereu colorbig grin

| TheDevilIsHere a răspuns:

D)visez aproape de fiecare data si visez color. tu?

| Baiaaanca a răspuns:

C) si cam tot timpul colorbatting eyelashes

| laurika890 a răspuns:

Varianta D)

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Poii. thinking
Cred ca B) visati destul de rar (sa specificati o noapte din cate.)
Cam 1 noapte din 10, cam asa. big grin
In marea parte nu visez lucruri prea frumoase, dar nici sa zici. horror. Lucruri de care, intr-un fel sau altul ma tem. sad
Visele mele sunt color. Si dureaza mult timp. Se termina cand ma trezesc plangand sau tipand. straight face

| liongirl a răspuns:

Bună!happy
D)Majoritatea lucrurilor mi le amintesc, dar nu toate.Visele sunt în general în color, dar foarte rar în alb-negru.
Încă un lucru:multe sunt de groază...ieri seară am visat un fel de al treilea război mondial, în care făcea parte și familia... extrem de ciudat și horror; nu ți-ai fi dorit să-l vezi.winking
Bye!:*

| Xonia a răspuns:

D.(CHIAR in fiecare noapte visez cate ceva)
Color

| alexutsuuu a răspuns:

Fac parte din categoria D si visez color.

| brosu a răspuns:

Punctul d), visele color sunt rare si nu oricine poate le aiba.

Răspuns utilizator avertizat
| Daiana_1431 a răspuns:

Eu zic ca D. visez aprox 6/7 sunt color, dar mai uit din ele. cateodata nu imi mai aduc aminte mai deloc dar stiu sigur ca am visat tongue

| Stefania a răspuns:

Eu visez foarte des, deci la mine este C

| Bilqux a răspuns:

Aleg varianta a) pentru ca visez un anumit lucru si a doua zi nu imi mai amintesc nimic! si dupa 2-3 zile mi se intampla un lucru mai "ciudat" si atunci imi amintesc ca acel lucru care mi s-a intamplat l-am visat insa atunci cand imi amintesc ce am visat nu mi se intampla [in general visele pe care mi le amintesc sunt un pic horrorhee hee] unele vise sunt alb-negru [cele horror] dar restul colorate.

| lola_2540 a răspuns:

D) culorile normale, visele frumoase, urate numai dupa ce ma uit la film de groaza.(de aceea prefer sa le vad dimineata si apoi desene animate sa imi revin)

| Lady_4667 a răspuns:

In ultima vreme D), iar visele sunt color si majoritatea cosmare crying

| RoxiutzaRux a răspuns:

D) am vise color.

| Georgix a răspuns:

C) 50%alb-negru
50%color

| sicklove a răspuns:

C) visez destul de des dar nu imi amintesk foarte multe chestithinking e aiurea big grin dar cateodata mai am visuri ciudate ca si cum m-ar calca masina si parca asi simti si imediat tresarlaughing e ciudat rawnail biting

| sicklove a răspuns:

C) visez destul de des dar nu imi amintesk foarte multe chestithinking e aiurea big grin dar cateodata mai am visuri ciudate ca si cum m-ar calca masina si parca asi simti si imediat tresarlaughing e ciudat rawnail biting...

| Serendipity17 a răspuns:

D) doar ieri nu am visat in 5 zile...si visez color tongue

| flaby a răspuns:

De obicei visez destul de des atunci cand ma uit la un film si adorm cu televizorul deschis... ma visez in acel film (color deoarece televizorul meu e color laughing )

| gabitza_6878 a răspuns:

De vreo 2 saptamani visez in fiecare seara color ca sunt la scoala laughing)

| Piticaaa a răspuns:

Cred ca fac parte din categoria A. Si cred ca daca sunt marcata de un eveniment din viata mea visez in fiecare seara, de exemplu: am terminat clasa a 8a si m-am despartit de colegi. Din iunie pana acum cateva zile i-am visat incontinuu. Acum cateva zile i-am revazut si cred ca asta a facut visele sa inceteze.