NOname
| NOname a întrebat:

As vrea sa va intreb, cat de des visati noaptea? Din ce categorie faceti parte:
A) nu visati deloc sau aproape deloc, adica nu va amintiti, ca/ce ati visat;
B) visati destul de rar (sa specificati o noapte din cate. Exemplu: 1 din 20);
C) visati destul de des, in peste 50% din cazuri;
D) visati de fiecare data sau aproape de fiecare data.
Sa specificati, va rog, daca aveti vise culor sau alb-negru.

Nu e o intrebare pusa din plictiseala. Chiar ma intereseaza. Fac un sondaj/studiu. Asa ca, va rog frumos, sa nu evitati sa dati un raspuns. Multumesc anticipat! kisswinking

Răspuns Câştigător
| madagascar a răspuns:

Eu zic varianta D, visez in culori, simt durere daca ma lovesc in vis sau patesc ceva ma trezesc cu durere in locul respectiv, simt gustul dulce, amar, sarat, mai mult dulce pentru ca de cele mai multe ori visez prajituri multe, si pot manca fara sa ma satur, simt si mirosuri, sunt foarte reale visele mele, sunt momente in care nu stiu daca cea ce mi s-a intamplat face parte din realitate sau a fost vis, am cosmaruri destul de des.

119 răspunsuri:
| Luv you a răspuns:

B) 1 din 7 tongue color

| Zoinx a răspuns:

C) color dar stau prost cu memoria, nu pot sa-mi amintesc visul complet.aseara am visat numerele la loto dar nu mai tin minte decat un numar 15laughing sunt curioasa ce numere vor iesi laughing

| Sufletel92 a răspuns:

Eu visez foarte des.Cam odata la doua nopti, sau de mai multe ori pe noapte!

| Enys a răspuns:

Ale mele sunt color si eu nu visez niciodata aproape, eu visez doar cand ma uit la ceva urat(infricosator).

| ♀╰☆╮ღDolce Pynkye♀╰☆╮ღ a răspuns:

Raspunsul meu e D si visez colorwinking

| beeea a răspuns:

Eu cred ca ma incadrez in categoria D), se intampla ft rar sa nu visez.
70% din vise sunt color si clare, iar 30 % sunt color dar ft neclare.
nu s-a intamplat niciodata sa am un vis alb-negru
cateodata se intampla sa am mai mult de 5 vise pe noapte :-)), iar daca intrerup un vis il pot continua, ciudat nu?
oricum mersi ca mi'ai citit msju' kiss

| ClaUdYa_7551 a răspuns:

In cazul meu C) si visez color aproape tot timmpul

| aurik@ a răspuns:

D-color. Daca tot vine vorba de vise http://www.cevisez.ro/(semnificatia viselor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul meu, b); visez destul de rar, color de fiecare data, adevarate scenarii horror/thriller, probabil din cauza pasiunii mele pentru astfel de filmehee hee. Oare ar trebui sa profit de lucrul acesta si sa ma fac regizor?laughingIn cazul tau cum e?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare noapte desi nu tot timpul imi amintesc visul si visez mai mult in culori da mai visez si alb negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

B) 1 din 30 color happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se intampla(chiar nnoaptea trecuta) sa nu stiu daca a fost vis sau realitate.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se intampla(chiar nnoaptea trecuta) sa nu stiu daca a fost vis sau realitate.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D) 100%! Toate sunt color! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D) color

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

B) Visez destul de rar, 2/10

Visez aproape tot timpul alb-negru şi vise care nu sunt poveşti, adică nu au final fericit...

De multe ori mă trezesc speriată big grin.

Visez destul de des pânză de păianjeni big grin.

Ei bine, tu ne spui cum visezi? puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

B) si colornu ca alea a bunicii alb negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D) color

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

C

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca varianta C) - color. Imi place testul! big grin Este interesant ca sunt mai multi cei care fac parte din categoria D) si foarte putini din categoria A). Chiar nu stiam ca asa stau lucrurile. Nici nu m-am intrebat vreodata cine, cat si cum viseaza. Foarte interesant...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D) vise in culori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU prea-mi aduc aminte ce visez. adica...sa zic ca-mi amintesc 1 data la cateva luni. majoritatea le uit pana la mijlocul zilei.
imi tin minte in schimb ultimul vissad ma plimbam cu mama printr-un oras, sau cel putin asa se parea a fi, si la un etaj era un om caruia nu stiu, i se schimba fata, se invartea...ciudat. credeam ca e ala rau'. daca ajungi la o concluzie cu visele astea zi-mi si mie te rog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Kiss1

Data viitoare cand dai un raspuns folosindu-te de copy paste de pe alt site macar precizeaza sursa, nu e frumosa sa te dai inteligenta cu un text care nu iti apartine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eu una visez 100% zi de zi si le visez color si cateodata sunt mai reale si ma((...cateodata ma trezesc dimineata cu vanatai...

| stickere a răspuns:

Stickere de calitate,modele deosebite la doar 23 lei http://stickere-laptop.blogspot.com/

| stickere a răspuns:

Stickere de calitate, modele deosebite la doar 23 lei http://stickere-laptop.blogspot.com/

| tinutza_9280 a răspuns:

Visesz desutul de des, dar culmea e ca imi amintesc doar vizele ce ma tulbura, unde am trairi proaste...nu-mi amintesc nici un vis in care sa fi fost super fericitahappy
veu consider ca visele nu sunt alceva decit subconstientul nostru...si cind ma gindesc mult la ceva, legat de aceea mi se intimpla sa visez.
dar ciudat e cain unul din ultimele vise m-am intilnit cu un baiat care e in it si nici nu presupuneam ca trebuie sa vina acasa, iar a doua zi ma intilnesc in relitate cu el.nu-mi venea sa cred, asta ce ar mai fi?

| GabyLoveTwilight a răspuns:

Eu aleg varianta A) pentru ca in mare aprte nu visez deloc iar atunci cand visez pur si simplu uit ce am visat...foarte rara imi aduc aminte ce visez

| simonam a răspuns:

Raspuns D