NOname
| NOname a întrebat:

As vrea sa va intreb, cat de des visati noaptea? Din ce categorie faceti parte:
A) nu visati deloc sau aproape deloc, adica nu va amintiti, ca/ce ati visat;
B) visati destul de rar (sa specificati o noapte din cate. Exemplu: 1 din 20);
C) visati destul de des, in peste 50% din cazuri;
D) visati de fiecare data sau aproape de fiecare data.
Sa specificati, va rog, daca aveti vise culor sau alb-negru.

Nu e o intrebare pusa din plictiseala. Chiar ma intereseaza. Fac un sondaj/studiu. Asa ca, va rog frumos, sa nu evitati sa dati un raspuns. Multumesc anticipat! kisswinking

Răspuns Câştigător
| madagascar a răspuns:

Eu zic varianta D, visez in culori, simt durere daca ma lovesc in vis sau patesc ceva ma trezesc cu durere in locul respectiv, simt gustul dulce, amar, sarat, mai mult dulce pentru ca de cele mai multe ori visez prajituri multe, si pot manca fara sa ma satur, simt si mirosuri, sunt foarte reale visele mele, sunt momente in care nu stiu daca cea ce mi s-a intamplat face parte din realitate sau a fost vis, am cosmaruri destul de des.

119 răspunsuri:
| sylvie a răspuns:

Eu visez non-stop si daca dorm pe zi 2 ore e de ajuns sa apara o poveste.De cele mai multe ori imi amintesc visul in intregime doar daca e `de groaza` si ma trezeste punctul lui culminant; altfel, imi amintesc pe parcusul zilei asa franturi din vis.
Cat despre culoare... cred ca are si ceva nuante, dar imi amintesc mai bine actiunea decat culorile.

| LollypopMe a răspuns:

A. nu imi aduc aminte. Dorm adanc.

| AdyYnNnNn a răspuns:

Pai odata am visat alb-negru doar o1data!
cam c) big grin zic eu
dar cate! odata uit ce am invisat
hmm sh daca ma lovesc ma doare crying
hmm sh daca vreau eu atunci sa zbor(chiar in acel moment daca am nevoie) cchiar pot happy da nu stiu dc confused!

| KiddoC a răspuns:

D) Chiar daca nu-mi amintesc tot, faptul ca imi amintesc macar un fragment din vis demonstreaza ca am visat. De cele mai multe ori imi amintesc ce am visat. De cele mai multe ori visez color.

| denisa_4116 a răspuns:

Eu zic A) eu nu prea ma visez

| KATTY_9143 a răspuns:

B) vise colorate

| xeleur a răspuns:

Buna.Am patit asa:
A)nu-mi amintesc;
B)visez des de obicei;
C)visez des
D)de fiecare data si de fiecare data color
Bafta si asteptam rezultatele

| adina_6125 a răspuns:

C, visele mele is color si aproape toate visele mele sun frumoase cam 1% din visele mele sunt urate

| elisa_2627 a răspuns:

Visez aproape de fiecare data -color...am avut de cateva ori si vise alb negru.

| justFORone a răspuns:

D) color

| bughy_1229 a răspuns:

Raspunsul meu este d)
Eu aproape mereu visez
de fapt mereu un om viseaza doar ca nu-si aduce aminte visul
asa ca de obicei visele mele sun colorate dar uneori printre acestea mai apar si secvente alb-negru
uneori cand visez niste vise superbe adica la care ma pot gandii mult timp le tin minte mereu
iar atunci cand visez sau mai bine zis am un cojmar si pe acela il tin minte dar parca atunci cand mi-l amintesc simt o senzatie ca si cum as dori sa nu mi-l fii amintit

| gabriela007 a răspuns:

A, si visez color happy

| JustLikeMe a răspuns:

Kreca b 1din13 a si visele mele sunt toate colorwinking

| irinuca_6056 a răspuns:

La mine raspunsul e "d" visez aproape in fieare noapte si color si e ciudat ca visele imi spun ceva din ce o sa mi se intample mie peste zi da eu nu prea imi dau seama ce vreau sa zica numai dupa ce mi se intampla realizez
si mi asa de ciuda cand ma trezesc cu fata la geam deoarece uit ce am visat happy peace and love

| CastorR a răspuns:

Raspunsul meu esti A.Habar n-am ce visez eu noaptea, nici nu stiu daca ma trezesc.Foarte rar imi amintesc, cred ca odata la 3 luni imi amintesc ce ai visat.
Si cand imi amintesc am vesele color

| `KiddO` a răspuns:

C) visez color tongue

| Kiyy a răspuns:

Eu zic ca la mine e b happy
Visele mele sunt color.
Si simt frica si tot ce se intampla in vis... majoritatea sunt gen " ca eu mor ", " ca mi'se intampla ceva rau " chestii de genu happy

| georgiiiy a răspuns:

Cred ca varianta C thinking, color :d

dar nu prea imi amintesc ce visez decat imediat ce m-am trezitlaughing

App :daca dorm dupa amiaza (foarte rar) imi amintesc tot ce am visat atunci cand ma trezesc thinking
oare de ce?

dar tu NOname?(P. S:ce mai faciwinking?)

| Andruu_6391 a răspuns:

C)...visele mele sunt colorthinking

| andraspune a răspuns:

D)mereu color. dar cateodata nu visez ci simt de exemplu ca ma impiedic, zbor sau cad in gol.ciudat.

| Nik a răspuns:

Eu zic varianta D, visez in culori, simt durere daca ma lovesc in vis sau patesc ceva ma trezesc cu durere in locul respectiv, simt gustul dulce, amar, sarat, mai mult dulce pentru ca de cele mai multe ori visez prajituri multe, si pot manca fara sa ma satur, simt si mirosuri, sunt foarte reale visele mele, sunt momente in care nu stiu daca cea ce mi s-a intamplat face parte din realitate sau a fost vis, am cosmaruri destul de des.

| YukyTsukiyomi a răspuns:

Eu zic d)

| christina1370 a răspuns:

Bunahappy
As zice D. visez aproape in fiecare seara, iar, de multe ori ma trezesc in mijlocul noptii, si dupa ce adorm la loc, visez iar. Am nopti zbucuimate si visez cate 3-4 lucruri care nu au nicio legatura.
Nu am visat niciodata alb-negru, doar colorat happy

| DomnuDari a răspuns:

Pot spune ca ma incadrez la A), pentru ca imi amintesc ce visez foarte foarte rar. doar daca este un vis care sa ma afecteze. in general daca sunt foarte stresat in acea perioada.Cat despre vise alb-negru, nu cred ca am avut niciodatahee hee

| danutza45 a răspuns:

Pai cred ca b) si in general color

| max_3105 a răspuns:

Eu visez destul de rar cam 1 din 10-15 nopti(acum cativa ani visam mai des, dar cred ca noptile pierdute isi spun cuvantul)
vise alb-negru nu mi amintesc sa fi avut

| OvITpU a răspuns:

Salut.
Raspunsul meu este D. Dar cateodata am niste vise foarte naspa de ex. am visat o data ca am ramas singurul din oras totul era pustiu happy
Alta data am visat (fiind pasionat de motocicleta T-REX) am visat ca imi cumparasem una si plimbandu-ma cu ea am cazut intr-o rapa si dintr-o data m-am trezit brusc. happy
Am mai avut un vis in care jucam fotbal cu cristiano ronaldo cu messi si cu un prieten de-al meu laughing

| YOLO3e333 a răspuns:

Eu fac parte din categoria E - tot ce visez se implineste... Vorbesc serios...

| MosCraciun a răspuns:

D) 70% color 30% alb-negru
big grin

| catahardy a răspuns:

Hmmz zic C) am vise color si de obicei visez lucruri frumoasehappy