| anonim_4396 a întrebat:

Ce peripetii ati avut? Sa va zic citeva d-ale mele big grin
Am rupt mai multe biciclete. Am rupt doua furci, am rupt un cadru, deci am stricat trei biciclete. Dar nu din vina mea, la una din ele mi-a deschis cineva portiera cind statea la stop si n-am mai putut evita, eram linga bordura si nu aveam cum, asa ca am intrat in portiera si s-a rupt furca (lui i s-a indoit usa asa-i trebuie tongue ). Alta, intr-o intersectie nu mi-a dat prioritate o tipa si a intrat in mine. Mi-a rupt cadrul. In alta intersectie a intrat unu in mine si m-am rostogolit de citeva ori, da nu s-a stricat nimic atunci. Alta faza, era o masina parcata in fata la IGP si imediat in fata ei un gard pe care nu am avut cum sa-l vad de masina aia, pentru ca era un gard de inaltime mica si am intrat in el, mi s-a indoit roata rolling on the floor Alta data am luat o curba si era putin nisip pe jos, doar o palma de nisip nu mai mult si am nimerit chiar pe el si m-am rostogolit cred citiva metri, ca aveam viteza (imi place sa merg in viteza rolling on the floor ) Pff, am o gramada de cazaturi, nu-mi ajunge o zi sa ti le povestesc. Ultimele doua au fost cele mai nasoale, am cazut si mi-am rupt trei coaste si dupa o luna, nu ma facusem chiar bine, pentru ca ma intorceam spre dreapta (partea pe care erau coastele rupte) si inca ma durea, dar n-am mai rezistat de dor, voiam neaparat sa ma mai plimb cu cursiera si cidnd m-am intors din plimbare, plouase si a patinat roata. Am cazut si mi-am rupt umaru rolling on the floor Sint belea rolling on the floor Am stat o luna cu mina imobilizata sa se prinda la loc clavicula si cind am scos bandajele, nu mai puteam misca mina. Se atrofiasera muschii si o simteam ca de plumb

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am cazut intr-un borcan cu muraturi jucandu-ma de-a v-ati ascunselea cu frate-meu, nu am realizat ca am o taietura imensa... m-au dus ai mei la spital si cand am observat ca vor sa -mi puna copci...am fugit! Am niste picioare de invidiat...sunt o minunatie...franjuri!
Apropo de bicicleta... ia-ti masina, daca nu vrei sa te gasim afis pe undeva! tongue

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ehh peripetiioh go on eu cand eram mica nu reuseam sa stau ca lumea in picioarelaughing))cadeam stand normalrolling on the floor)si acum mai am semne pe genunchi de cand eram micarolling on the floor dar culmea...de la 4 ani merg pe role, si de pe role nu cadeam, doar din picioarelaughing

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pentru chestii de genu asta eu zic sa lasam putin la o parte internetul si sa facem un meeting, undeva prin zona Brasovului, unde poate ajunge mai toata lumea. laughing Doar sa anuntati cu 2-3 zile inainte, eu vin cu bicicleta. big grin

| JustMeFlory a răspuns:

Eu nu prea am avut astfel de peripetii.Sunt o fata linistitawhistling...
Recunosc, am fost o impiedicata cand eram mica, nu stiu cum reuseam dar mereu cadeam.Ma impedicam si de ceva inexistent!laughing)
Am mai cazut din pod, am cazut in beci...si cea mai nasoala a fost cand ma jucam cu prietenii mei pititea(avem 10 ani parca si eram la bunica-mea)si eu oare unde sa ma ascund? Blonda de mine! m-am ascuns in lanul cu porumb si m-am pierdut, mai ales ca porumbul era mai inalt ca mine...si era o ditamai livadaalaughingBine pana la urma ca m-a gasit o prietena! Ca aftfel, acum eram diva din conceni!rolling on the floor)

| TeoIonela a răspuns:

Vezi? daca eram eu cu tine nu se mai intamplau toate astea.rolling on the floorhee heedap...si eu am o cicatrice de 13 cm pentru ca am sarit un gard ruginit si ascutit(asa-mi trebuie)auzi...cum e sa ai mana in ghips? ca nu stiu da sunt curioasabig grin

| dragosh a răspuns:

Pai...
Aveam vreo 7-8 ani.si faceam cu unu echilibristica pe o chestie din ciment lata de ~15 centimetrioh go on.Am cazut bineinteles pe o parte(mi-am afectat mana si piciorul stang)laughing.
Asta nu e prima, dar e pe primul loc in palmareslaughing
Alta.aici eram putin mai marelaughing, eram prin clasa a 3-a cand jucam si eu fotbal ca un copil normal pe afarawinking.si ce sa vezi.deodata imi pune piedica ala cu care jucam si cad in genunchi(la prima vedere nu parea cine stie ce), dar cand am ridicat cracu' stang.moahma imi intrase o pietricica in rotula si se formase o gaura in rotulalaughing.pff.am mers la doctor.copci in fine.
Alta.culmea ironiei am avut'o tot cu tembelu asta care mi-a formatat rotulalaughing. Cu o vara inainte cred, cand eu imi facusem freza lu ronaldo de la mondiale sau nu stiu ce are atunci(eram chel tot capul in afara de bretonlaughing))). Asa si stam noi ce stam pana vedem fum. Dracii fiind ne'am dus sa vedem care e sursalaughing. Am mers cam 1 km pe jos si am vazut ca erau pompierii care tocmai ce stinsesera iarba de langa o uzinalaughing)))))). Cand ne'a vazut ala de acolo a indreptat furtunul spre noi si alerga dupa noi.Moahma,nici nu stiu cum am alergat un km, ca ne'a pierdut alarolling on the floor
Eram tot asa cu un grup de ciutani, si ii aruncam lu unu pe care noi aveam pica, cu pietre in geamrolling on the floor. I se spunea ochelaristu.rolling on the floor. Daca nu ne'a fugarit ala prin tot cartieru' de mama focului. Da tot nu ne'a prinslaughing. Sunt multe.imi e ca mi se rup falangele daca mai scriulaughinglaughing

| dragosh a răspuns:

Silvia, erai ca o curca beatarolling on the floor
glmwinking

| dragosh a răspuns:

Aaaarolling on the floor..si sa mai adaug ceva la palmaresul meulaughing
Mi'am luat un leagan in cap cand aveam vreo 6 anilaughing
Am avut un cucui cat toata fruntea
Leaganu ala m`a tampit pe viatarolling on the floor

| VladRO a răspuns:

Vai ma, da ghinionist mai esti laughing

| yoannah a răspuns:

Bro...
esti tarelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tot e vorba de biciclete iti zic si eu una de cand eram mai micutalaughing Eram la tara si coboram o panta destul de urata avand in vedere ca pe atunci nu era asfaltat drumul si am cazut in asemenea hal ca am devenit zorro girllaughing) Al meu Z incepea de pe frunte si se continua pe naslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu am trecut prin atatea peripetii prin cate ai trecut tu, dar ar fi cateva:
Era seara in jur de ora 22, iar eu ma plimbam cu rolele si ingeneral merg incet, dar in seara aia aveam atat de multa energie incat nu m-am putut abtine sa nu merg cu viteza si cum mergeam eu linistita pe strada am incercat sa fac o pirueta big grin si din cauza ca aveam prea mare viteza am cazut si mi-am fracturat glezna. Tata m-a dus de urgenta la spitalul Grigore Alexandrescu si mi-au pus piciorul in ghips... tin minte ca in noaptea aia nu am putut sa dorm deloc, pur si simplu ma durea piciorul ingrozitor, iar dupa o luna cand mi l-am scos din ghips arta atat de ciudat si mi-au mai trebuit inca doua saptamani ca sa reusesc sa merg cat de cat sau odata cand eram mai mica ma jucam cu o prietena (ea avea in jur de 15 ani si eu 6hee hee ) si m-a luat in brate si nu stiu cum am cazut ca m-am lovit foarte tare la cap si aveam un cucui de toata frumusetea, abia dupa cateva saptamani mi-a trecut, odata era sa dea o masina peste mine, dar slava domnului ca m-a tras o prietena de mana si nu am patit nimic.La sfarsitul clasei a6 a am mers cu profa de romana la lacul Pasarea si apa era destul de murdara, insa toti colegii mei intrasera in apa asa ca am intrat si eu si ma zgariasem intr-un ciob(abia cand am ajuns acasa am realizat asta), dar nu le-a, zis nimic parintilor... m-am dezinfectat cu putin spirt si mi-a trecut si ar mai fi o gramada de lucruri care mi s-au intamplat.