| Diiiiiia a întrebat:

Ce sunt pentru voi prietenii? Funda pentru cel mai sincer si frumos raspunshappy

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Yoybatting eyelashes
Amici cu care vantur timpul.Nu ma leg de nimeni. Oricum mai devreme sau mai tarziu pleaca.Toti fac asawinking

| Bacemi a răspuns:

Prietenii sunt pentru mine ceva sacru. Nu e un lux pentru mine sa am prieteni. E o necesitate. O nevoie de a ma confirma pe mine ca persoana. Intr-un fel as putea spune ca prietenii sunt pentru mine cei de care profit. Profit de ei cand am nevoie de un umar pe care sa plang si profit de ei cand ma lasa sa plang pe umarul lor. Prietenii sunt pentru mine sansa de a ma vedea atat ca potential malefic extrem cat si ca bunatate sincera. Ei reprezinta barometrul personalitatii mele. Datorita lor imi dau seama cand gresesc. Datorita lor imi dau seama cand am luat o decizie buna. Ei ma fac sa realizez cine sunt cu adevarat si ce vreau de fapt de la ei si de la viata in general.

| luciana200972 a răspuns:

Pentru mine prietenii sunt cel mai frumos lucru care mi se intampla, motivul pentru care ma trezesc dimineata, dc nu ar fi EI nu a-si avea motive sa ies din casa. pentru mine prietenii sunt viata mea.

| IepurashRocker a răspuns:

Pentru mine... prietenii sunt cei care mã rãsfatsã(cu simtz) si care îmi dau pãlmi, sã mã trezesc la realitate. Un prieten e acea persoanã alãtui de care te simti bine când esti în bratele ei. E un înger reîncarnat în om.

| GabrielaIoana a răspuns:

Pai prieteni pentru mine sunt cei care imi sunt alaturi mereu, cei care imi spun sincer cand am gresit cu ceva sau am intrecut masura. Ei sunt cei care ma linistesc doar cu prezenta lor atunci cand am probleme sau sunt stresata.nu stiu cum sa zic da prieteni adv pentru mine sunt cei ce sunt aproape de mine, de sufletul meu.

| Vogelspinne a răspuns:

Pentru mine un prieten este persoana cu care ma distrez si care ma ajuta atunci cand am vremuri grele.

| kitty5065 a răspuns:

Pentru mine prietenii -adevarati- sunt cei carora le poti spune orice happy
la bine si la greu sunt alaturi de tine :X:X
iti sunt onesti:*
dar cel mai important este sa ii rasplatesi oferindule la fel de mult cat iti ofera ei sau daca poti mai mult :X:X

| EmmyK a răspuns:

Prietenii sunt cel mai frumos lucru pe care ti se poate intampla...sunt mai multe feluri de prietenie si toate importante:Cunoscuti, prieteni buni si suflete pereche.
Daca tu o sa te porti bine cu ei si o sa ii respecti se ei te vor trata la fel.Doar ca trebuie sa stii sa iti alegi prietenii si niciodata sa nu le dezvalui secretele cele mai intime ale prietenilor tai la alte persoane si sa ai grija sa nu te tina de prost/proasta.
Mie mi sa imtamplat cu prietenii mei de fapt falsi mei prieteni sa profite de mine.
Ai grija si sper sa iti placa raspunsul meu sincer :X :*