| hypothesis a întrebat:

Credeti ca este greu sa NU inseli si sa ai vointa necesara astfel incat sa rezisti?

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă iubești cu adevărat e un lucru extrem de facil.

| hypothesis explică (pentru T0T):

Scoti din ecuatie si trecerea timpului, interventia monotoniei care sunt inevitabile. Iubirea in timp se poate si degrada.

| T0T a răspuns (pentru hypothesis):

Monotonia nu intervine în foarte mare proporție dacă este vorba de dragoste adevărată, cum am spus. Se degradează dacă nu este cât de puternică ar trebui. Niște oameni care chiar se iubesc nu au și nici nu vor avea această problemă, și îi vei vedea în parc ținându-se de mână și la 70 de ani.

| hypothesis explică (pentru T0T):

Depinde ce intelegi prin "a iubi cu adevarat"? La inceput mereu sunt sentimente care deseori se transforma in dragoste, daca e adevarata sau nu, ramane sa definesti. Ca si dragostea adevarata depinde de timp, se formeaza in timp.

| T0T a răspuns (pentru hypothesis):

E adevărat, se formează în timp dar depinde și foarte mult de ce e și la început. Depinde de modul în care se formează, de acea atracție, chimie și potrivire. Asta trebuie să fie foarte bine judecat, și fiecare va simți și va judeca dacă este realizabil sau nu cu respectiva persoană. Eu nu pot să îți spun ce definesc, asta se simte, nu definește, că eu pot să îți spun dar să mă faci după un autor care concepe povești literare...

| LoveSleep a răspuns (pentru hypothesis):

" Ca si dragostea adevarata depinde de timp, se formeaza in timp".
Dragostea adevarata e o iluzie stupidă, care exista doar in filmele alea sub 5.0 pe imdb.

| LoveSleep a răspuns:

Dacă ea azi nu are chef și mâine e obosită și poimâine e pe ciclu, da e foarte greu.

| OldSoul a răspuns:

Daca ai alaturi ceea ce iti doresti, nu vei insela nici-o-data.

| Doub a răspuns:

Nu, nu e greu.

| AtomiX a răspuns:

Nu stiu altii ce cred despre asta, si sincer sa fiu nici nu prea ma intereseaza, dar eu cred ca asa cum nimic in lumea asta nu este infinit, nici iubirea nu este. unii mor inainte ca aceasta sa se termine, iar la altii dureaza mai putin, nah depinde de la persoana la persoana. Acum legat de intrebare, tu alegi daca vrei sa inseli sau nu..nu e o boala sau ceva de care te rogi sa nu vina, sa nu inseli.tu alegi asta, chiar daca dupa aceea ca sa "te scoti" zici ca a fost vina persoanei aceleia, ca s-a dat la tine si n-ai putut rezista etc.te minti pe tine, adevarul e ca tu ai vrut sa faci asta.winking Parerea mea e ca daca ai langa tine persoana pe care simti ca o iubesti, care iti inveseleste ziua doar daca o vezi sau daca o strangi in brate, nici n-ar trebui sa te mai uiti dupa altcineva, pentru ca ai deja tot.