| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii spun ca muzica rock este satanica/malefica?
Sincer mie mi se pare ca manelele si muzica comerciala de la televizor este mult mai "satanica". In *** peste tot vezi copii prosti cu fite si fara viitor.

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

Ai dreptate. Şi eu ascult mai mult rock şi punk şi unii de la şcoală mă tot bat la cap că de ce ascult rock,că ce vă eu la muzica asta.Pur şi simplu mi se pare că,spre deosebire de manelele şi melodiile house din ziua de azi,rock-ul exprimă ceva.Cel puţin eu mă regăsesc în multe melodii rock şi punk şi mă ajută să mă relaxez,îmi transmit ceva legat de viaţa de zi cu zi,de stările fiecăruia,pe când manelele şi house-ul nu exprimă nimic pentru mine,se cântă doar despre sex şi alte minuni d-astea iar mie,unul, nu-mi transmit NIMIC. Deci, let's keep on rocking! \m/

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu ascult muzica rock si metal! Multi oameni spun ca rock-ul este satanic/malefic pentru ca nu stiu ce inseamna muzica buna.

Rock-ul nu poate fi doar satanic/malefic, exista si alte subgenuri de rock:
-rock'n'roll
-hard rock
-soft rock (balada rock)
-pop rock
-rap rock
-indie rock
-alternative rock
-post rock
-grunge rock
-punk rock
-glam rock
-latin rock (pe care o canta Santana)
-psychedelic rock
-progressive rock
-art rock
-shock rock
-acid rock
-space rock
-electronic rock
-acoustic rock
-symphonic rock
-heavy metal
-speed metal
-thrash metal
-glam/hair metal
-alternative metal
-nu metal
-progressive metal
-symphonic metal

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ah, si Industrial Metal intra in aceasta categorie.

| eandopuncttk a răspuns:

Aia care spun ca rock-ul este satanica is niste pinguini (PAREREA MEA).
si apropo de manele, nu vezi cat de mult tâmpeste lumea de la acest c@c@t de muzica? laughing
asa ca Rock Rulllzzzz

| moog a răspuns:

Ma daca tot te framanta ei cand aud manelele se cred vipuri funda?

| DogBv77 a răspuns:

Se spune despre cantaretii de muzica rock ca si-au vandut sufletul diavolului pentru a putea deveni celebri. Si prin urmare mesajele transmise de ei in versuri erau (se spune) satanice.