| Goddessss a întrebat:

Facebook sau Instagram?
Argumentați-va opinia.

12 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Oriunde se afla prietenii, că până la urmă asta este cel mai important.

| Nemessys a răspuns:

Pentru ce?

| Goddessss explică (pentru Nemessys):

In general. Ca mod de accesare, ca prieteni, ca postări, ca aplicație...

| Nemessys a răspuns (pentru Goddessss):

Facebook este mai simplu de folosit si are mai multe optiuni.
Instagramul este mai multe pentru a vedea ceva mai de calitate.

Cat despre prieteni, este mai usor pe insta sa intri in vorba cu cineva. Doar cu un simplu follow comparand cu cererea de prietenie.

Eu nu folosesc niciuna din ele. Am cont de Facebook dar nu m-a prins febra aia de postat si de investit timp in ceva ce oricum nu-mi aduce niciun beneficiu.

| oglindasultanului a răspuns:

Cont de Facebook cu poze de Instagram.

| Dalmore a răspuns:

Nu le mai folosesc, dar prefer oricând Instagramul, e mai privat și mai pozitiv.

| Paul754880338 a răspuns:

Prefer intalniri sau discutii fata in fata si unde nu se poate convorbiri la telefon. O postare sugereaza nu spune, o discutie dezbate, argumenteaza si concluzioneaza fara sa eticheteze interlocutorul.

| Anonima163333 a răspuns:

Salut! Eu aleg Instagram, deși nu mai am, pentru ca mi-am sters contul acum câteva luni.
Eu cred ca e mai bun Instagram-ul pentru ca e mai ușor de folosit, mai popular în rândul adolescenților
iar toate cunoștințele mele au Insta.
Despre Facebook nu pot sa zic nimic, pentru ca nu l-am avut niciodată.
Numai bine!

| EntertainYou a răspuns:

Pai Instagram e prea mobile-oriented, iar eu nu prea stau pe telefon. Il folosesc mai rar. Sunt si zile-n sir cand nu deschid Instagramul.
Cu asta am zis toata deosebirea dintre cele doua.

| toniii161616 a răspuns:

Facebook,deoarece pe Instagram riscul de a fi spionat este mai mare, Facebook fiinde un loc mai sigur și mai distractiv

| DeathOfDreams a răspuns (pentru toniii161616):

Nu-i adevărat.
Mai ales că Facebook a cumpărat Instagram-ul.
Ambele site-uri de socializare, din punct de vedere a securizării, respectă aceleași restricții.

Iar din punct de vedere a setăriilor private, inclusiv povești and so on, Instagram-ul e o decizie mult mai bună.

| Dalmore a răspuns (pentru toniii161616):

Facebook are toate informațiile posibile despre tine, Instagram îți știe doar fața laughing.