| AdelinaBeatriceRO a întrebat:

Hei..am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sa incep o dieta gen pentru ca am inceput sa fac exercitii. gen fitness. cteva saptamani in fiecare zi...si dupa nu am mai facut si m.am ingrasat brusc..si mi-au aparut vergeturi pe fund..si vreau sa le atenuez macar..sa nu se vada asa tare, si da sunt albe. credeti ca prin sport si multa apa si bine sa mai hidratez si cu unt de cocos...si creme de astea care au elastina, credeti ca m-ar ajuta asta? as vrea sa-mi spuneti si o dieta ca sa raman la kg ..sa nu ma ingras iar brusc..si sa-mi apara mai multe vergeuturi..si cam de cate ori pe sapt pot sa fac fitnees? funda! :*

3 răspunsuri:
| Lothar a răspuns:

3 ori pe saptamana sau poti si in fiecare zi daca iti place
Daca vrei fund foarte misto apuca te de genuflexiuni cu greutate, fandari si indreptari (astea iti lucreaza tot corpul in special fundul)
Dieta. fara paine fara zahar fara prajeli, baga salate mai mult (salata de varza rosie e foarte gustoasa), piept de pui, fulgi de ovaz, etc.
Cremele sunt degeaba, apa este buna 1-2 litri
Crema este un lucru facut pentru oamenii lenesi, masajul la fel
Vrei sa arati bine, fa sport, ridica greutati
Sa te mentii ai putea sa alergi de 2-3 ori pe saptamana, de 2 ori antrenament HIIT

| RaapHaeLL a răspuns (pentru Lothar):

Te ingrasi uitandu te la TV(GEN)
Eu am facut Fitness 6 zile pe saptamana 1h/zi (e enorm de greu)
si apoi
admir rezultatele

Mananc normal(fara grasimi, dulciuri, sucuri cola, fanta)
3 mese pe zi( Eu sunt baiat)
Alergam Sambata (Vara) 4-5 km incontinuu
Fotbal in fiecare zi
Ma simt, parca sunt de otel.

| Lothar a răspuns (pentru RaapHaeLL):

Mananca o data la 2-3 ore nu 3 mese, incearca HIIT (termini in 15 minute nu 1 ora)