| anonim_4396 a întrebat:

Regretul.
La ce ajută?

Răspuns Câştigător
| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Te face sa conștientizezi faptele făcute altora oamenii și greșelile făcute fie personal fie cuiva drag ție sau unor oamenii asta doar în cazul dacă ești un om sincer 100%la100% cu tine însuți si un om conștient de faptele sale și îți pasă într-adevăr cu Adevărată de o persoana sau cineva care ști ca iai greșit.

Dar dacă ești un om plin de ego și plin de tine și în afară de eu nu vezi altceva decât pe tine isuți și te pui pe tine pe primul loc mereu înainte altora și nu ai un nivel de conștientizare minim de 80% la 100% nu-ți vei vedea greșelile Niciodată și te vei pune pe tine pe primul loc mereu și vei considera ca țise cuvinte totul și ca meriți totul și ca totul trebuie sa fie ca tine și ca tu ești un om "minunat"un om" corect" și "perfect" fără nicio greșeală și ca tu ar trebui sa fi fericit mereu și pe primul loc și își pune fericirea lui pe primul loc asta însemna că este un om grav de în inconștient în stare de orice sa fie numai lui bine și nu va regreta Niciodată nu-și va vedea Niciodată greșeleile și crede ca ise cuvine totul și merită totul îi pasă numai și numai de eul lui și ego-ul lui un om egoist total și în stare absolut orice săi fie numai lui/ei bine de aceia astfel de oamenii Niciodată nu vor avea de regreta căci nu-și vad greșlile Niciodată și le vad pe al altora ei se considera perfecți corecți buni maturi din multe puncte de vedere și ca lise cuvine totul. Un om care nu știe cei regretul nu simte regretul este un om inconștient și plin de el și ego-ul lui un om fără inima Adevărată un om ne sincer un om ne loiali care și când va greșit și știe ca a greșit tot ca el/ea este și nu-și va recunoaște fapatele o sa fugă de Adevăr și de el/ea însuși ca el/ea este destul de conștient de faptele sale făcute dar acel ego și plin de el/ea nu va recunoște Niciodată și va fi un om mincinos un om parșiv un om ne loial un om ne sincer un om în stare de orice săi fie numai lui/ei bine un om care va fugi și de el/ea însuși către nică ieri. Mustafaonur1997

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La regret.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru sadrian46):

Wow. m-ai spart! Nici Freud n-ar fi spus-o mai bine.

| sadrian46 a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

No vezi dară. Dar nu știi cum salută unguroaica, de dimineața până seara.
You napot. You regel. You reșteik. În traducere. Eu nu pot, Eu regret. Eu aștept.

| dullcat a răspuns:

Buna.As zice ca nu prea ajuta la nimic, mai ales ca majoritatea persoanelor stagneaza in aceasta etapa dupa anumite intamplari sau evenimente.E necesar sa simti regret, da, dar nu pana in masura in care iti face rau si te impiedica sa te bucuri in continuare de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La conștientizarea vinei, la căință și la îndreptare. Acum depinde și în ce circumstanțe apare.

| Ararat a răspuns:

Nimic.