| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare jena fata de zona intimă, de labiile mici care de fapt sunt foarte mari si iesite in exterior. Ma simt complexata, nu am încredere in mine. Cand fac sex ma simt rusinata pentru ca labiile împiedica penetrarea.
Mi se pare ca arata foarte inestetic, mi se pare ca e prea mult țesut acolo.
Stiti pe cineva care si-a facut labioplastie? Daca au regretat decizia? Eu cand am mers la ginecologie nu mi-a zis ca as avea vreo problema. Dar eu ma simt defectă.
Iubitul meu nu mi-a zis nici ca ii place nici ca nu ii place, sigur i se pare ciudat pentru ca in filmele porno femeile ale sunt perfecte.

16 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Se întâmplă ca filmele porno să fie greşit întelese.
Sexul este unul mecanic iar femeile nu se identifică neapărat cu tiparul redat de către ei. Este un detaliu irelevant.

| cuvant a răspuns:

Eu zic sa ai încredere in tine. E total normal.
Filmele porno sunt facute sa apara totul perfect.
Bucură-te de corpul tau ca nu e nimic greșit sa fie mai mari.
Eu unul le prefer.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar ce bune modele le i ei ca exemplu, prostituatele din filmele porno, cine te iubeste te va iubii asa cum esti tu, iar acele labii mari cum le zici tu si inestetice sunt mostenite genetic de la mama ta, asa esti tu, accepta te si nu cauta sa te operezi ca mai rau faci, daca ginecologul tau nu a observat nimic anormal la ele inseamna ca nu ai de ce sa te ingrijorezi, fiecare fată este diferită din cap pîna in tălpi, incluzînd organele ei sexuale sînii etc, gîndeste te ca un medic ginecolog vede si consultă pe zi multe fete/femei si vede multe organe genitale diferite, si daca tu aveai ceva i ti sugera el o operatie, ce varsta ai? Sanatate multă.

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericită dacă nu ai mai face sex decât după căsătorie, nu contează cum ai labiile.

| mihai69 a răspuns:

În filmele porno și bărbații au scule de 25 cm, acum ar însemna că eu cu 17 ai mei sunt anormal?!?
E aiurea să gândești așa pornind de la premize greșite.
Și crede-mă, mult mai mulți bărbați apreciază niște labii și eventual și un clitoris mai proeminent decât femeile care au doar o crăpătură...

| Crackman a răspuns:

Nu trebuie sa ai nici un fel de complex
Asa xa oricine este cu tine, nu o sa fie atata de slabut cat sa zica ca nu esti okay din cauza vaginului

| Marius22222222222 a răspuns:

Ca de altfel ai toate formele necesare nu? Ghinion cu labiile alea ca de nu direct in filme porno puteai juca si tu si El.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e nimic in neregulă cu tine. Mai putin faptul că tu crezi ca ai o problema care nu o ai de fapt. Dacă impiedica penetrarea pur si simplu nu aveti voi prea multa experiență, Însă veți căpăta. Învăță sa iti accepți corpul așa cum este. De multe ori, voi fetele tindeți să exagerați când vine vorba de voi si mai ales de corpul vostru.

| Paul754880338 a răspuns:

Frumusetea este uneori influentata de atitudine. Daca esti jenata sau mandra de ce si cum esti, mai ales acolo unde nu poti interveni cu nici o schimbare, ar putea face o mare diferenta in felul in care esti perceputa si apreciata de catre cei din jurul tau. Deci nu lasa complexele de inferioritate ( nefondate de altfel ) sa iti umbreasca feminitatea si tineretea!

| Dana1999 a răspuns:

Nu stiu de ce ti e tie rusine, femeile trans care au penis ce sa mai zică? Fii mulțumită cu ceea ce ai, altele isi fac schimbare de sex sa aiba ce ai tu.

| Andrei258 a răspuns:

FILMELE PORNO SUNT REGIZATE partenerii daca se iubesc se iubesc pentru se plac si se sustin reciproc in tot aspectul fizic e trecator sufletul e vesnic eu la suflet la ochi si la gandire ma uit

| xilef123 a răspuns:

De gustibus, eu cred ca arata f bine mari, mari
nu are rost sa te tai aiurea, sunt multi carora de plac proeminente;-)

| Niceguy2019 a răspuns:

Cu sigurata nu trebuie sa te simti complexata din cauza asta ...multi barbati sunt inebuniti dupa labii cum le ai tu, pentru ca imbratiseaza mult mai bine penisul. Iar daca iubitul tau nu spune nimic despre asta inseamna ca îi place mult, iar daca iti face si oral si se simte bine cand este intre picioarele tale asta este si mai ok. Asa ca nu te mai simti aiurea si continua sa va iubiti si sa va footeti cu dragoste. Si chiar si asa nu va mai fi el, vor fi altii carora le plac labiile asa cu le ai tu!

| Mmcosmin a răspuns:

Daca pornografia a ajuns sa sugereze niste standarde fata de care sa ne simtim intimidati sau multumiti, as spune atunci ca incepem sa uitam cat de diferiti suntem intre noi ca si indivizi si ca tocmai asta ne face sa iubim si sa fim iubiti. Daca am fi toti la fel?!

| Clabuc a răspuns:

Daca o sa cauti pe net, o sa vezi ca vaginele au diferite forme, unele cu labiile mici in interior, altele in exterior ( innie/outie), nu e nimic gresit la niciunul din tipuri. De exemplu, sunt tipi care sunt excitati de tipul acesta de vagin.Devine o problema, cand iti creaza tie un disconfort, rani etc.