| andruskka a întrebat:

Am 14 ani iar prietenul 16. El doreste sa ne cunoastem partile intime, nu stiu ce sa fac dar stiu ca refuzul meu il va departa de mine. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| NickName01 a răspuns:

Tu ştii care a fost motivul, dar în general NICI UN COMPROMIS spre rau nu face bine relatiei, si nici teama ta de a face compomisuri doar pentru a pastra pe cineva langa tine.

Daca nu ramane de la sine, atunci nu merita sa ramana, si e cel mai bun semn ca nu are ce cauta langa tine. Ce nu e dragoste adevarat se transforma peste ani si ani intr-un cosmar din care nu mai poti iesi.

Nu trebuie sa te temi ca celalat isi va da arama pe fata. Roaga-te sa si-o dea mai repede sa stii cu cine ai de-a face.

| DeeaMarry a răspuns (pentru NickName01):

Ma bucur ca in sfarsit cineva iti apreciaza raspunsurile!
Iar referitor la intrebare, de cat timp sunteti voi impreuna, andruskka?

| andruskka explică (pentru DeeaMarry):

De 8 luni suntem impreuna

15 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cere acordul parintilor.

| Felys a răspuns:

Sa-l dai dracu, nu s-au terminat baietii de pe pamant, nu esti la varsta cand poti face sex, mai ai rabdare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yoooy... La 14 ani sa faci dragoste? :-s Pe vremea parintilor nostri la 14 ani nici nu aveai voie sa umblii cu fete laughing Poate pe la 16-17... Dar nici chiar la 14 tongue Eu zic sa asculti sfaturile celor de aici laughing. Ar fi putut cel putin sa iti spuna ca mai bine mergeti incetisor pana la varsta pentru a face sex tongue Nu zic ca nu e voie acum laughing Nimic nu are varsta (Mai ales dragostea). Doar ca asa e de pe vremuri.

| andruskka explică (pentru anonim_4396):

Nu s-a pus problema de a face sex doar dorea sa vada ceea ce eu nu vreau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-l departeze si la 1000 de km, ala nu e iubit care nu arata respect fata de partenera, nu doreste decat sa faca sex cu tine, dai papucii daca nu vrea sa ia de la mine niste bocanci la poponeata

| NickName01 a răspuns:

Asa ca mai bine il injuri de mama dacat sa faci vreun comprimis vreodata pentru cineva care-ti cere ceva nedemn (este semnul lipsei lui totale de respect fata de tine- N/ai vevoie!)

| NickName01 a răspuns:

Problemă e aceea că cerinţa băiatului arată lipsă de respect din partea lui.
Dacă respect nu e, nimic nu e! Dacă un băiat nu mai simte că are motiv să respecte o fată, nu va mai avea absolut nici unul s-o iubească sau să rămână cu ea!

O fată nu are voie să se lase a nu fi respectată. Trebuie să pretindă asta. Dacă nu o face, şi-a semnat în schimb condamnarea la a fi "folosită", umilită şi nefericită...

| Deyutza1039 a răspuns:

Hm... Ii spui sa mai astepte!

| NotToday a răspuns:

Refuza... Daca te vreau doar pentru chestiile astea, ii clar ca nu o sa tina relatia.

| SweetAl3x a răspuns:

Nu crezi ca ar fi mai bine sa plece din cauza refuzului decat sa plece dupa ce si-a satisfacut dorintele? Atunci cum crezi ca o sa te simti?

| Alisse a răspuns:

Poi si ce? Inseamna ca te prosteste pe fata daca tu stii deja a se indeparta de tine.
Nu fi prostuta nimanui daca tine cu adevarat la tine nu te va lasa iar daca o face uita-l.

| AdYtZu189 a răspuns:

Ii explici ca nu esti pregatita daca nu intelege sau se departeaza nu te iubea dorea alceva.....Bafta Fundita?

| eluveitie13 a răspuns:

Esti prea tanara pentru asa ceva. ar fi bine sa-i explici silui asta iar daca nu te va intelege si va zice ca el nu mai poate astepta e clare ca trebuie sa te desparti de el.