| love2345 a întrebat:

am 16 ani si nu am avut niciodata un iubit...nici nu m-am sarutat cu nimeni. si asta nu pentru ca sunt urata, nu stiu de ce sad stiu, o sa imi spuneti ca acum trebuie sa ma tin de scoala, sa nu ma gandesc acum la asta, dar vreau pe cineva care sa imi fie alaturi cand am nevoie, in afara de parinti, vreau pe cineva pe care sa iubesc in alt mod. cateodata ma simt asa de singura, si cand vad numai iubire in jurul meu, ma intreb de ce nu as putea avea si eu pe cineva care sa ma iubeasca asa cum vreau eu... e normal sa nu am prieten la varsta asta? voi la ce varsta ati avut primul prieten? imi puteti sa imi da-ti un sfat! va dau funda

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din ce oras esti? macar putem face o plimbare daca e si asa eu trebuie sa plec la munca in europa dupa primele zile din ianuarie si mi.ar veni bine o prietena cu care sa ies afara.

| Aasdfghj a răspuns:

E a 3-a oara cand pui intrebarea. Macar ai pus-o de pe alt cont in incercarea de a nu parea disperata. Bravo! laughing

| Purec a răspuns:

Pai si cine te opreste sa nu ai un iubit?

| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea ca sa fii foarte studioasa sa nu zic tocilara, poate si o fire mai sobra, putin accesibila ceeace a avut darul sa fii marginalizata de colegi.Iti inteleg frustrarea provocata de singuratatea ta vis a vis de ceea ce se intampla in jurul tau cand vezi la fiecare pas si in orice directie te-ai uita perechi perechi de tineri de varsta ta, care socializeaza cu altii sau se retrag doi cate doi.Dorinta ta de a fi iubita altfel decat parinteste este cat se poate de normala deoarece esti la varsta celor mai pasionale si inflacarate sentimente de iubire. Fiind si atragatoare si inteligenta trebuie doar sa doresti si sigur te va remarca cineva la cel mai mic semn ca doresti sa fii remarcata. Iti doresc succes.

| MyNameIsKLAUS a răspuns:

Singuru' care si-a dat seama ca face misto? si daca nu faci gandeste ca tine fii cat mai realista cu tine

| bogdann123465 a răspuns:

Ar trebui sa mai astepti. Esti inca micabig grin. Multi n-au avut prieten la varsta ta dar cu timpul o sa vezi ca o sa ai. Succes si concentreaza-te pe scoala mai mult.

| Wiiillll a răspuns:

Aurel Lzn : fb meu daca te intereseaza :p ^_^

| NeverG1v3Up a răspuns:

Da, e normal. happy

Daca vrei sa ai o relatie serioasa, de durata, 16 ani e inca o varsta frageda. Nu e imposibil, dar e putin probabil ca o relatie de la varsta asta sa reziste.

Daca vrei doar pe cineva cu care sa-ti petreci timpul, si un motiv ca sa poti spune ca ai/ai avut si tu prieten, sunt sigur ca poti gasi multi baieti dornici de aventuri happy.

Totusi, cred ca asa gandeam si eu la varsta ta... Mi-am facut prima iubita la 18 ani, desi m-am tot chinuit sa am una inca de pe la 12-13 ani big grin. Totusi, tipa respectiva avea doar 15 ani, si nu e greu de imaginat ca treaba n-a durat prea mult timp.

Acum sunt impreuna cu o fata de aproape 2 ani, de cand eu aveam 20 si ea 18, si se pare ca ea va fi si cea cu care ma voi casatori...

In concluzie, inteleg ce simti, si e normal sa fie asa, de vreme ce peste tot in jurul nostru sunt promovate relatiile timpurii, si se pare ca orice copil de 12 ani se poate lauda cu relatiile lui... xD Dar privind la mine, si la experientele prietenilor mei, am descoperit ca fooarte rar, relatiile incepute mai devreme de 18-19 ani se pot transforma in ceva serios, chiar daca uneori dureaza ani de zile... "Iubirea" pe care o vezi tu in jurul tau, la prietenii si colegii de varsta ta, nu e un lucru pe care sa-l invidiezi. Majoritaea relatiilor pe care ei le au acum, se vor sfarsi cu certuri, scandal, dureri de inima si vorbe urate.

Asa ca nu trebuie sa te panichezi, si nu trebuie sa fortezi lucrurile. Cand va fi timpul potrivit, vei avea un prieten, care va fi capabil sa te iubesca, sa te respecte si sa iti ofere ceea ce meriti, iar tu vei fi suficient de matura ca sa poti intretine o relatie, si sa poti distinge intre "iubirea" despre care vorbeam, si dragostea adevarata!winking

Ai grija de tine!