| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani si nu am avut niciodata un iubit...nici nu m-am sarutat cu nimeni. si asta nu pentru ca sunt urata, nu stiu de ce sad stiu, o sa imi spuneti ca acum trebuie sa ma tin de scoala, sa nu ma gandesc acum la asta, dar vreau pe cineva care sa imi fie alaturi cand am nevoie, in afara de parinti, vreau pe cineva pe care sa iubesc in alt mod. cateodata ma simt asa de singura, si cand vad numai iubire in jurul meu, ma intreb de ce nu as putea avea si eu pe cineva care sa ma iubeasca asa cum vreau eu... e normal sa nu am prieten la varsta asta? voi la ce varsta ati avut primul prieten?

69 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa cauti tu un baiat care iti place dar mai tarziu o sa iti para rau discutii, si ajunge sa te insele nu te poti baza asa de bine pe el. Nai rezista uh singura toata viata ca mine asa e cel mai bine eu niciodata n-am avut prietena doar m-am pupat cu 3 fet si atat relatie serioasa nu am avut si acum sunt singur

| sensesDelight a răspuns:

Heiiiiii, relax. Nu-ți spune nimeni asta, eu una te înțeleg. Nu-ți mai spune singură că ești urâtă, fiecare fată e frumoasă în felul ei. Se vede că părinții te-au secat cu școala, e normal să ai prieten la vârsta asta, ascultă-mă. Poate tu eși mai retrasă, mai rușinoasă și din cauză că ai fost ținută din scurt numai cu școala/învățatul nu îți este așa de ușor să intri în contact cu băieții.
Sfatul meu este să-ți formezi o gașcă. Dacă ai deja, e mult mai simplu. Sigur ai să-ți găsești 2-3 prietene mai spontane care să aducă și niște băieți în grupul vostru.
Iar de aici tu ești cea care trebuie să se schimbe. Învață să fii drăguță dar totuși să impui limite. La început e greu să ții pasul cu grupul, dar dacă ești naturală, de gașcă și amuzantă sigur ai să poți, și ai să atragi și atenția persoanelor dinafară.
Râzi la glumele celorlalți, fă și tu glume, privește în ochi băieții atunci când vorbești cu ei și învață să te prefaci că ești OK chiar dacă nu ești. Pentru a atrage atenția unui băiat la început, trebuie să fii o fire spontană, amuzantă, care să-l trezească și pe el la viață. Sunt multe fete care consideră că atenția unui băiat se captează dacă pari botoasă, supărată. Altele dau chiar în plânsete. Și crede-mă, nu e o soluție! După aceea băieții le vorbesc pe la spate. Numai dacă ai un trecut bogat cu gașca ta îți poți arăta suferința față de toți. Dar de obicei, la prietene e cel mai OK.
Nu te mai descuraja singură și ține minte: Zâmbetul aduce cât mai multe persoane lângă tine.
Smileeeee :*

| Nicoleta a răspuns:

Nu exista o varsta la care sa ai un prieten.Eu am 17, si inca nu am avut, si nici nu ma tenteaza sa am in perioada urmatoare.As fi putut sa am pana acum o gramada de baieti.
Eu cred ca e mai bine sa nu ma complic.
Nu inseamna ca daca nu ai prieten, esti urata.Nu e bine sa fii cu un baiat doar de dragul de a avea un prieten.Atunci cand chiar o sa iti placa un baiat, poti sa incerci sa vb cu el, dar daca pana acum nu e nimeni mai special, nu are rost.
Dar tine minte: nu inseamna ca ai tu ceva, sau ca esti urata, daca pana acum nu ai avut prieten.
Toate la timpul lor.Va veni si randul tau cand vei gasit pe cineva potrivit.

| Manolea_Florin_2000 a răspuns (pentru Nicoleta):

Buna ma numesc manolea florin
Si Am 16ani si Sunt din Brasov

| mistikk a răspuns:

Tu crezi ac asta conteaza prioritatea nr 1 este viitorul scoala profesia ai timp destul pentru prieten ce parca colegele tale trebuie sa stie ca nu ai le poti minti spune-le ca ai si in felul acesta si tu te vei obisnuii cu ideea

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna! Eu am avut primul prieten pe la varsta de 13 ani si mi se pare normal sa ai pe cineva alaturi.Ai putea sa vorbesti cu mama ta sa vezi si ea ce parerea are pentru ca sigur te va intelege. Incearca sa iesi cu prietenii tai si poate vei intalni pe cineva pe gustul tau, poate se ajunge si la o relatie.Nu trebuie sa te streseze faptul ca pana acum nu ai mai avut un prieten si alte persoane au avut... poate ca nu l-ai gasit pe baiatul potrivit pentru tine.Cu siguranta cand il vei gasi vei avea parte de primul sarut(care va fi minunat) si de multe clipe pline de fericire, insa trebuie sa fii atenta in continuare si asupra studiilor. sper ca te-am ajutat.ai grija de tine :* pa-pa happy

| marya a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie ma credeam urata
dar cu timpul am descoperit ca trebui sa fiu mai infipta cand vinvorba de baieti!
si asa am gasit baiatul perfect
sa stii baiatul viselor o sa iti sara in cale cand nu te estepti!

| DanielJackson a răspuns:

Deci eu am mai mult de 16, si nu am si nici nu am avut vreo prietena, deci stiu cum e situatia. nu te arunca in,, balta", o sa apara si persoana potrivita, cand nici nu banuiesti, ai rabdare. depinde de situatie, imprejurari, daca ai unde gasi o astfel de persoana de care ai nevoie, etc.

| DanielJackson a răspuns:

Si nu esti chiar singura, noi cei care ti-am raspuns santem cu tine nu?! te iubim intr-un alt fel decat parintii, si vorbim cu tine intr-un alt fel decat parintii, nu?! bine, esti anonima e drept, dar noi ne gandim la tine.

| gyo a răspuns:

Eu am avut primul prieten la 15 anithinking
eu as zice sa stai linisita pentru ca iubirea apare de unde nici nu te astepti.cand o cauti n-o gasesti niciodata.

eu de exemplu sunt cu cineva acum, insa daca ma intrebai acum 3 luni daca vreau ceva cu baiatu respectiv puteam sa bag si mana in foc ca eu nu voi fi niciodata cu baiatu ala.si acum suntem de nedespartit.chiar nu ma asteptamtongue

incearca sa iesi si tu mai des cu fetele, fii sociabila... daca esti timida, vindeca-te ca nu e buna timiditatea in excestongue

succes:*

| Girll12 a răspuns:

Daca iubesti un baiat vorbeste cu el...winking spune-i si ce simtii big grin eu am avut de la 11 ani prieten blushing happy dar pentru asta nu trebuie sa fii trista! si eu am o prietena care a avut doar 2 iubiti dar care numa si-au batut joc de ea big grin adica au stat cu ea cateva minute si dupa aia pa :-si mai bine nu mai asteptahee hee big grin toate la timpu lor! fii FERICITA big grin

| ßέßέ a răspuns:

Pai primul prieten cred ca la 13 ani l`am avut. Nu o fost o relatie serioasa dar el o fost prima mea iubire. In loc sa iti plangi de mila ca nu ai prieten si asa, mai bine ai iesi sa cunosti noi baieti sau asa. Stand degeaba nu o sa vina ei la tine. :*

| flodenis a răspuns (pentru ßέßέ):

Ai dreptate intre pe fb meu denis francezu si o sa mai vb noi doi

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Ai rabdare si nu-ti mai fa atatea probleme, viata e frumoasa happy

| andreeadragutza22 a răspuns:

Pay depinde si de tine cum esti retrasa cauta un baiat pe gustul tau o sa gasesti tu un iubit eu am 14 ani si am iubit

| yunnyaaa a răspuns:

Pai poate nu ai gasit persoana potrivita, eu am avut primul prieten la 13 anioh go on si nu a fost cine stie ce, eram prea mica sa simt cevathinking
Iesi si tu in orasbatting eyelashes cere prietenelor tale sa iti dea ceva iduri de baieti, mergi la strand, nu stiu, e vara! distreaza`te si nu te mai gandi la astabig hug nu rezolvi nimic daca stai toata ziua si te gandesti ca nu ai avut prieten.
Asa ca treci si distreaza`tewaiting sa vezi cum se vor indragosti de tine baietibatting eyelashes.

Successlove struck:*

| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

Eu am 16 ani si primul iubit a fost la 15 ani vreau satzy sp ca la 15 ani am fost cu un baiat... da nici nu nem sarutat sa nu radetzy laughing debea pe la vreo 16 ani mi-a venit mintea la cap oricum la 15 era cam o joaca. el vb cu mine si eu sp ca am treaba laughing nare nimic scumpo kiss

| nsn83 a răspuns:

Dupa cum si vorba fiecare sac isi are petecul asa si tu nu trebuie sa iti faci griji cineva acolo exista si pentru tine ai doar 16 ani nu trebuie sa iti faci probleme din cauza asta si inca ceva cel care o sa iti fie prieten este cel care o sa stie sa iti vada calitatile nu defectele!

| ioandreii a răspuns:

In primul rand e posibil sa nu fii urata, dar sa nu fi provocatoare sa nu ai sexapel. apoi si asa ai sansa ca atunci cand vei avea pe cineva sa stii ca nu sta cu tine pentru un trup si nici nu vei trai cu frica ca te va parasi daca te ingrasi sau apare celulita.
cauta si tu un baiat simplu nu un vip si descopera-i inima ta.
daca nu stii cum sa o faci te pot sfatui astept mesaj.

| NoAntidote a răspuns:

Pai. eu am 13 ani! si am inca un prieten fara stirea parintilor. pentru ca nah [scoala, invata, fa, nu fa asa, nu e frumos etc.] darr.prietenia asta la mine in ce consta. plimbare, comunicare.de ce nu ti-ai facut pana acum un prieten?

| NoAntidote a răspuns:

Plimbare...comunicare si etc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are ce sa fie anormal in acest lucru.Nici eu nu am avut un iubit si nici nu m-am sarutat cu nimeni. Oricum am 13 ani deci mai am timp dar colege de ale mele au avut din clasa a 4-a. Oricum trebuie sa te tii se scoala happydar asta nu inseamna ca daca ai avea un iubit nu ai putea face si scoala...deci mai asteapta cineva tot te va gasi draguta si va dori sa te aiba de iubitahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 ani si sunt intr-o rel serioasa... parerea mea e ca ar trebui sa ai un prieten dar in acelasi timp sa te tii si de scoala eu am luat premiul intai in toate clasele sa fim seriosi in ziua de zi la 13 ani nu fetele deje se gandesc la sex ceea ce nu e bine u nu m-am gandit la asta si daca pr meu miar cere asta cred ca i-as da cu ceva in kp cautati pe cineva care sa te iubeasca si te vei simti mai bine dar nu te gandi din primele luni la sex ca nu e bine pentru tine. te pup bafta in continuare sidaca vrei sa mai vb id meu:laurita_scoompica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e normal ca nu ai prieten la varsta asta eu am 12 ani si am avut deja 3 prietene.
Si eu cand vad doar cupluri in jurul meu ma intreb unde am sa imi gasesc perechea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciaohappysi eu am 16 ani si n-am avut niciodata prieten...la fel ca si tine ma consideram urata, nu prea ieseam cu prietenii, dar de ceva vreme am inceput sa ies si pe parcurs mi s-au strans cativa pretendenti, dar problema e ca nici unul nu-mi place cu adevarat si m-am gandit ca decat sa regret mai bine mai astept ca sa nu-mi para rau, desi m-am cam saturat sa asteptsadsi prietenele imi spun ca e frumos sa ai un prieten, dar pe parcurs o sa si suferi si o sa apara mai multe chestii mai putin placutestraight faceasta este... o sa mai astept deocamdata incerc sa nu ma prea stresez, si ma gandesc ca toate vor fi la timpul lorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

straight face eu sunt baiat si am 13 ani prima iubita am avut-o la 11 ani si a fost mai mult de 1 chiar mult mai mult de 20... nu inteleg de ce ati asc parintii? fa ce vrei e viata tha.straight face

| VladSpita a răspuns:

Pot sa ti vad poza undeva?

| MarcAnthony a răspuns:

Este normal. Eu sunt baiat, si totusi prima iubita am avut dupa 16 ani. Bine, pe urma s-au tot inmultit, dar ideea este sa te simti bine cu respectivul, nu sa fii doar pentru "mama ce smecher arata" sau chestii de genul asta. Trebuie sa si simti ceva pentru el, sa te simti bine in bratele lui, cum se spune. Nu ai niciun fel de problema, trebuie doar sa astepti sa "iti pice cu tronc". happy

| ByMine a răspuns:

E normal sa ai iubit la varsta asta... eu am aproape 14 am avut pana acum doar un iubit, care m-a inselat cu alta laughing si pe mine ma enerveaza iubirea din jurul meu si ma simt singura sad stiu cum e...dar mereu cand sunt trista sau suparata vorbesc cu un prieten, si cu faza cu uratenia sunt de acord cu "sensesDelight" fiecare fata e frumoasa in felul ei si stii ce se spune "ce e al tau e pus deo parte " Daca vrei sa vorbim id-u meu este : lariane. evelin :*

| AndradaElena15 a răspuns:

Primul meu iubit l-am avut la 13 ani!winking Stiu cum e acum.cv de genu'(cum? nu ai prieten?!). Daca tu CHIAR IUBESTI si te simti bine langa cineva anume incearca sa cuceresti aceea pers. si cred ca la 16 ani mi se pare NORMAL sa iti incepi si tu viata sexuala si dragostea....adika na va sarutati, iesiti, va luati in brate, etc, dar sa NU te cuplezi cu cineva doar de dragu' de a avea iubit straight face cat despre parintii tai daca nu te inteleg nu le spune doar nu omori pe nimeni...dar incearca sa ai grija cu unii baietii ca sa nu intrii in buclul si sa faci DIN PROSTIE niste GRESELI poate mari si el sa te lase apoi(cred ca stii la ce ma refer:sarcina) marg, sper ca te-am ajutat! :*
FUNDA? ^.^

| georgealex109 a răspuns:

Lasa-mi mesaj cu id kiss

| CristinaCristinaa a răspuns:

Eii bine..ai gasit pe cineva acum? TPU