| dvasile99 a întrebat:

Buna la toata lumea! Am 19 ani si am avut 3 relatii dintre care una mai serioasa de aproape un an.Am avut contact sexual doar in ultima relatie, care durau 15-20 min maxim,acum insa s-a schimbat, este mereu pornit, iar dintr-o data vrea anal, insa mie nu-mi convine ideea. Ce ar trebui sa fac sa incerc, este dureros?

Răspuns Câştigător
| JustStitch a răspuns:

Bună! În primul rând ar trebui să vorbești deschis cu el și îi spui sau să îl faci să înțeleagă că nu vrei anal și să înceteze cu asta. Dacă te iubeste si ține la tine, v-a trebuie să îți respecte decizia, dacă nu o face înseamnă că nu te merită.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa doara incat urlii ca ciocarlia care e la menstruatie, nu-l lasa sa fie sanatos cu gaura pandorei

| Violleta2022 a răspuns:

Refuza-l! Fiindca nu-i normal sa-ti ceara perversiuni sexuale, care iti produc durere, dezgust si neplacere.
Da-i pace, fiindca nu-i interesat de o relatie serioasa ci de obtinut placeri exuale pe gratis, din perversiunile pe care ti le cere.

| CodrutElian1990 a răspuns:

1. Sexul trebuie sa fie insotit de placere. Placerea vine si din dorinte. Sexologii spun ca in sex nimic nu este pervers daca este agreeat de ambii parteneri.
2. Sexul anal este in cvasiunanimitate placere pentru barbat (activ) si foarte putina pentru femeie (pasi). De cele mai multe ori femeile accepta analul de dragul partenerului sau pentru a nu-l pierde.
3. Daca nu esti pregatita nu accepta. Sexul anal este mai dureros daca nu este dorit de femeie (pasiv).
4. Daca totusi se face, trebuie bine pregatit, mai ales prima data. Nu ca in filmele porno, in care parbatul dupa un scuipat in anus o baga.
5. Durerea depinde de cum este pregatit anusul femeii pentru ptimirea intrusului si mai ales de grosimea acestuia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dureros nu știu, dar scârbos sigur...

| Dana1999 a răspuns:

Pai lui ii place persoana ta sau vrea sa i fi obiect sexual? Alege ce vrei sa fi in fata cuiva

| Justme79 a răspuns:

Buna trebuie să faci ceea ce îți place ție și nu ceea ce își dorește el nu mi se pare deloc normal ...eu cred că trebuie să te gândești înainte să faci așa ceva... adică na eu știu cazul unei prietene el vroia la fel să facă una și alta și ea de dragul lui a încercat dar a zis că nu ia plăcut și că nu i se potrivește că nu se vedea in a face sex cum el vroia rămâne la aprecierea fiecăreia sa facă ce crede că âi este mai bine

| BAD17 a răspuns:

E plin de hormoni, poți sa încerci dar dacă o faci des in ass o sa începi sa faci? pe tine pentru ca nu o sa poți sa te mai tii

| BAD17 a răspuns (pentru BAD17):

O sa faci treaba mare pe tine

| PsihoterapeutBianca a răspuns:

In primul rand, niciodata nu ar trebuie sa facem ceva ce nu dorim sau de care nu suntem incantati deloc, doar pentru a nu supara pe altii. Este dreptul tau ca om sa refuzi frumos, indiferent ce ti se cere. happy
Apropo de durere, depinde de cativa factori, cum ar fi: dorinta ta, nivelul de relaxare din momentul respectiv, utilizarea de lubrifiant etc. Nu trebuie sa fie un act dureros, chiar daca se spune asta in general. Sunt multe persoane care considera sexul anal ca fiind foarte placut. De asemenea, sunt si persoane care nu-si doresc sau nu se bucura de aceasta experienta si asta e perfect normal.