| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva saptamani am cunoscut un baiat cu (,) care ma inteleg super oke ` y. Dar de la un timp simt ca ma indragostesc de el sad. El se poarta diferit cu mine fata de celelalte fete. Rade la glumele mele seci, mi-a zis ca sunt frumoasa, imi zambeste, se uita pe geam dupa mine, se uita fix in ochii mei iar atunci zambim amandoi sau ne intoarcem brusc privirile, in alte parti si etc etc., ma face sa rad, cu alte fete face glume proaste, iar cu mine nu.O data o prietena a strigat tare un apropo ca imi place de el, iar de atunci se poarta si mai frumos cu mine. Ce ar trebui sa fac in afara de a-i spune ca il plac puppy dog eyes?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nimic, el trebuie sa faca daca te place.

| gingergirl1 a răspuns:

Sa fii sincera cu el, sa va respectati, si sa ii spui ca il placi! Se vede clar ca sentimentele sunt reciproce deci SUCCES! love struck

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru gingergirl1):

Multumesc. Dar ce sa fac pentru a fii sigura ca ma place? Adica in afara de a-i spune ca il plac. Ptr ca nu cred ca as putea sa o fac puppy dog eyes.

| varcolaccc a răspuns (pentru gingergirl1):

Eu nu vad chiar asa sentimentele reciproci dar tu poate ca esti fata si vezi altceva... Care din punctu meu de vedere nu exista

| varcolaccc a răspuns:

Lume lume, cand santeti asa zisi îndrăgostiți credeți ca acea persoana va tratează altfel decat pe restul si ca simte aceleași lucru, sau chiar va tratează diferit de restul dar fara sa însemne ceva anume. Eu va spun majoritatea si-o i-au in barba deoarece cred ca au dat lovitura.

| MIru a răspuns:

Pai ar trebui sa petreci mai mult timp cu el ca sa fii sigura ca te place, iar apoi probabil o sa îți spună el dacă are sentimente pentru tine smug Eu va urez bafta! :3