| MirceaPavel a întrebat:

Buna TPU... Am 17 ani si de 1 an si ceva plac o fata enorm. I-am zis odata ca o plac si nu sa terminat chiar ok.ea era intr-o pasa foarte proasta si credea ca toti au ceva cu ea etc... In fine, acum 6 luni aprox ramanea corigenta la chimie si a venit la usa la mn sa faca cu mama chimie (profa de chimie) a fost ok, am petrecut ceva timp impreuna, a trecut etc... Ne-am apropiat atunci...doar ca nu cred ca simte acelas lucru pt mn. Acum 3 zile ma suna ff vesela sa ies 20 min ca e aproape de mn(ea stand in afara Bucuresiului) i-am facut cinste cu un suc, am vb, am pupat-o pe obraz am complimentat-o etc si era ff happy ea... Si eu ma simteam bn.dar nu stiu cum sau ce sa ii zic...ca o iubesc. sfat pls.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura solutie intr-o astfel de situatie o reprezinta o discutie face2face in care sa-i spui sau s-o intrebi in mod direct, fara ocolisuri daca este dispusa sa deveniti ceva mai mult decat simpli prieteni, sa deveniti un cuplu. Curaj si mult succes!

3 răspunsuri:
| viperra a răspuns:

Pai....nu am pfrimit multe detalii de la tine da ce pot spune e sa mai astepti.Nu prea se vede clar ce vrea sau ce nu vrea, poate te considera amic, poate mai mult, dar cum adica nu a reactionat ok can i ai spus ca o placi? adica sum sa iti zic... daca si ea te ar fi placut nu ar fi reactionat urat.Ce fata ar face urat daca crushului i ar placea de ea? laughing)
mai de graba te considera amic, dar nu prea imi dau seama de multe pentru ca nu cunosc situatia voastra chiar asa bine... succeswinking

| seth2016 a răspuns:

>> nu stiu cum sau ce sa ii zic...ca o iubesc. sfat pls

Data viitoare cand te mai invita, du-i un trandafir, rosu. Daca te pupa pe obraz arata-i ca ai si doua buze, asa in joaca, ca sa poti zice ca nu a fost serios. Vezi ce face.

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i direct ca o iubesti.