| anonim_4396 a întrebat:

cunosc un baiat de cativa ani.nici nu prea vorbeam cu el.pana acum cateva saptamani.cand el a luat nr meu de telefon si am inceput sa vorbim prin sms.sa zicem ca eram prieteni buni.intr-o zi.cand vorbeam cu el prin sms.am deschis o discutie. iar el mi-a zis ca nu a vorbit niciodata asa deschis cu o fata. dupa care imi zice ca ma place si m-a intrebat daca vreau sa fiu iubita lui.eu am acceptat. dar a doua zi am zis ca m-am razgandit.si nu mai vreau sa fiu iubita lui. timp de 2 sapamani m-a rugat sa fiu din nou cu el.si pe mess.si imi trimitea o groaza de mesaje cu "te iubesc:*" si "imi pare rau"(m-am despartiti de el pentru ca m-a mintit.pentru ca eu nu vroiam sa afle nimeni.si el a zis unui prieten care a zis la mai multa lume)iar eu tot ii spuneam ca nu mai vreau sa fiu iubita lui. dupa vacanta de iarna. el a plecat.si eu nu ma prea simteam bine.si am realizat ca il plac mult. dupa 2 saptamani a venit din nou...acum 2 zile am iesit sa ma plimb cu o prietena.si ne-am intalnit cu el. faza este ca nici nu m-a bagat in seama. iar cu o zi inainte am vb cu el prin sms si mi-a zis ca este suparat pe mine ca nu vreau sa fiu iubita lui.eu cred ca din cauza asta nu m-a bagat in seama. dar nu sunt sigura. dupa atatea saptamani in care m-a rugat sa fiu iubita lui.acum nu ma mai baga in seama? nu inteleg. oare ma mai iubeste?
scuze pentru o poveste asa lunga.
Funda pentru alec raspuns care ma ajuta cel mai multhappy

6 răspunsuri:
| 000Diddy000 a răspuns:

Are dreptul sa fie suarat e tine dupa ce se chinuie sa intelegi ca esti totul pentru el si ca te iubeste tu ii faci sperante desarte si ii zici ca vrei sa fii iubita lui ca pe urma sa o intorci? pune-te in locul lui si imagineaza-ti ce naspa s-a simtit si dupa l-ai mai si ignorat acum mai vrei sa te mai iubeasca? gandeste-te putin, pune-te in locul lui si o sa-ti dai seama ca l-ai ranit foarte tare acum iti plateste si el cu aceeasi moneda si e randul lui sa te ignore dupa ce l-ai ignorat tu pe el atata timp

| edizamfir a răspuns (pentru 000Diddy000):

Adina...nimeni nu putea sa o zica mai bine de atat... aproape bine big grin
adica am trecut si eu prin asta si eu sunt baiat si stiu cat de urat e sa iti faca o fata sperante ca te iubeste si dupa sa se desparta de tine sa zica ceva gen ca a incercat dar degeaba si dupa sa simta ea ceva pentru mine si eu sa nu mai simt nimic pentru ea big grin

| babybu a răspuns:

Cel mai bine este sa ii spui ceea ce simti ca poate nu stie. poate inca mai crede ca nu simti nimic pentru el.gandeste-te la ce ti-a spus cu o zi in urma ca este suparat ca nu vrei sa fii iubita lui.a folosi prezentul nu trecutul"nu ai vrut". deci el inca mai spera ceva insa este afectat de refuzul tau

| edizamfir a răspuns:

Are tot dreptul sa se supere crede-ma. cat a incercat sa fie cu tine sa iti explice ca te iubeste si ca tine la tine foarte mult si tu ii dadeai cu jet, fiecare jet care il dadeai il facea sa nu mai tina la tine pana a plecat si s-a schimbat fata de tine in totalitate... daca nu tiai dat seama la timp ca il iubesti acu tu ai pierdut si el este in castig dar poate reusesti sa ii readuci sentimentele deoarece sentimentele nu dispar ci se ascund pana revin iar pentru acea persoana si cand revin (depinde cum revin) or sa revina in forta

| Mariiix a răspuns:

Stii clauditza. uite.te iubeste.dar gandeste-te ca tu ai fost cea care ai zis "NU" si il al doilea rand el nu stie ca tu il placi acum.singura solutiebig grin :SPUNEI! happy UITE idul meu sa mai vb lil_mano_star@yahoo.com

| Florentina_Zota_1994 a răspuns:

Cand a vrut el n-ai vrut tu.cand vei vrea tu nu va mai vrea el.
Asa este viata.