| Sebi00 a întrebat:

Buna TPU big grin am o intrebare...si sper sa nu a luati la batjocura :d e o intrebare, tratati'o ca atare happy daca fata e virgina...adica nu am penetrato.da mi-am dat drumu pe pi*** ei nu are cum sa ramana gravida..sau ceva in genu nu? dau funda multumesc anticipat big grin

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ba da, poate ramane insarcinata daca sperma a ajuns pe vulva ei sau chiar in vecinatate. Am vazut o astfel de femeie insarcinata dupa ce i se ejaculase pe vulva (avea himen intact, deci actul sexual fusese fara penetrare)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Xenya a răspuns:

Daca a luat contact cu vaginul fetei sunt sanse destul de mari.

| Iunona a răspuns:

Poti ramane insarcinata in orice perioada a lunii daca ejaculezi in vagin. Daca ti-ai dat drumu pe ea si nu in ea sunt sanse prea mici sa ramana insarcinata. Deci mai bine protejati-va mereu.

| Florescu23012000 a răspuns:

Poti ramane insarcinata in orice perioada a lunii daca ejaculezi in vagin. Daca ti-ai dat drumu pe ea si nu in ea sunt sanse prea mici sa ramana insarcinata. Ai grija ce faci pe viitor laughing) :*.

| Trutaa a răspuns:

Nu, doar daca exista penetrare si "iti dai drumul " in ea :d

| Sebi00 explică (pentru Trutaa):

Deci sa o penetrez nuuu. e virgina si nu voiam sa o facem... daca mi-am mai frecat asa de gaura putin da nu...penetrata sigur nu!

| Alcyon a răspuns (pentru Sebi00):

Ce nu pricepi omule?! Da, poate sa ramana gravida si fara penetrare. Daca ejaculezi aproape de orificiul ei vaginal, spermatozoizii pot sa intre inauntru. Faceti sex ca toti oamenii, protejat, cu prezervativ. E mult mai sigur asa.