| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU sunt in clasa a 7 si nu am avut prieten niciodata si nici nu mi-a placut vreodata de cineva. Dar de curand am aflat ca cineva din clasa ma place(cineva care nu ma asteptam). Bun deci prietena mea cea mai buna si inca o fata cu care este vara cu baiatul au sarit la mine si de cam lunea cea-lalta ma bat la cap in fiecare zi. Eu nu il plac de loc desi e genul meu ( suntem amandoi exagerati de slabi, avem pielea alba- prea alba as zice eu- si suntem la fel de timizi!) zic ca nu avem nimic in comun si nici nu vb nici nimic ...ma miram cum-de ma place. Asa, acu vine partea rea ieri mi-au zis fetele sa iesim toti in oras si ca o proata ce sunt am acceptat fara sa ma gandesc de ce, si tot timpul impreuna am vorbit despre mine si acel baiat( exasperare!) am fugit spunandu-le ca merg la tara si acum nu stiu ce sa fac ma ajutati? (fetele cele 2 nu ma cred cand le spun ca nu imi place de el si imi bate capul cu combinarile ) please!

Răspuns Câştigător
| serenaS a răspuns:

Buna biancutza draga,
In primul rand da-mi voie sa iti spun ca nu esti proasta, draga mea, si apoi tot ce pti face este sa vorbesti cu baiatul respectiv si sa ii spui ca nu simti la fel.
Apoi vorbeste si cu colegele tale si spune-le ca ai stat de vorba cu baiatul asta si ca ce ati discutat e doar intre tine si el.si roaga-l si pe el sa faca la fel, sa nu le spuna nimic fetelor.
Multa bafta!

20 răspunsuri:
| Pawy a răspuns:

Draga Bianca, De ce esti prefacuta? In primul rand eu nu sunt cea mai buna prietena a ta.In al doilea rand nu posta toate inventiile tale pe net si fa pe victima pentru ca esti..serios nu gasesc cuvinte pentru ce ai facut...Nu esti in stare sa tii o conversatie fata in fata? Trebuie sa sctii pe TPU? Esti soo patetica.Si faza cu Paul, serios credeai ca te place?laughing)
Nu credeam ca te injosesti atat de mult.
Scuzati, dar sunt colega ei si de asta intru asa mult in detaliu:*

| AliceHamingway a răspuns (pentru Pawy):

Ok vezi de vietuca ta de tarancuta si tineti-le pentru tine asa sa ii doare pe undeva pe isti ca esti tu colega mea

| Pawy a răspuns (pentru AliceHamingway):

Tu nu vezi ca nu stii ce e cu tinelaughing)Si normal ca zic ca sunt colega ta sa nu se inteleaga sa sunt o disperata ca tinewinkingEu stiu ce e ala bun simtwinkingDa ce sa te invat pe o analfabeta ca tine, care nici macar nu stie sa scrie si nu are nici prieteniwinking

| AliceHamingway a răspuns (pentru Pawy):

Stii tu ca nu am prieteni? te consideri tu si cu cei pe care ii cunosti sa fi fost singurii prieteni? ei bine nu prea cred, asa ca vezi-ti de parerile tale si de viata ta nu de-a mea

| Pawy a răspuns (pentru AliceHamingway):

Stiu ca nu ai nici un prieten in clasa, si nici unul prin cartier la tine, asa ca nu prea stiu unde poti avea prieteni.Si eu pana acum i-mi vedeam de viata mea, pana cand mi-a spus Stela despre ce ai scris pe Tpu.Si ce ai vrea? Sa scrii tampenii despre mine si eu sa stau sa citesc si sa nu fac nimic? Scuze da nu is fraiera.Aaa si tarancuta? Really? Inseamna ca si tu esti tarancuta ca stai la casa si ca stai la periferie, pe langa Opriseni laughing.Asa ca e mai bine de mine ca stau la Europeana. Daca nu stii nu mai scriewinkingSi scrie-mi si pe mess, nu mai am chef sa mai postezi pe TPU ca sa vada lumea cum te dai in spectacol.Da-te in spectacol pe mess in fata mea si a lui Stelawinking

| AliceHamingway a răspuns (pentru Pawy):

Nu am nimic in potriva dar voi sunteti atat de prefacute ca nu pot sa mai cred un singur cuvant

| AliceHamingway a răspuns (pentru Pawy):

Si ceea ce nu inteleg este ce ti-am facut eu tie? si daca scriu pe TPU despre mine sau voi de unde sa stie ei ca sunteti voi?

| AliceHamingway a răspuns (pentru AliceHamingway):

Poate stii ca ai facut asta si am dreptate si nu vrei sa se afle

| Pawy a răspuns (pentru AliceHamingway):

Poate intra cineva din clasa pe TPU si vede cum una ca tine incearca sa se dea importanta.Si de prefacuta nu suntem prefacute.Cum a zis si Stela, tu mereu ai facut-o pe la spate.Asa ca meriti chiar tot ce se intamplawinkingSi daca tot nu mai vrei sa auzi cv de la "prefacuta"de mine mai bine nu ai raspunewinking

| Pawy a răspuns:

Sunt cu totul de acord.Asa ca Bianca, niciodata sper sa mai vad chestii jignitoare la adresa noastra, in mod special pe internet, pentru ca este prea evident ca tu esti invidioasa pe relatia noastra de prieteniewinkingPUNCT.

| Pawy a răspuns:

rolling on the floor)Eu cred ca tie nu iti este bine asa cum estiwinkingVezi ce inseamna sa nu ai bun simt,Bianca? Dupa cum vezi eu si Stela te-am considerat prietena, odata.Dar, cum faci de obicei, te faci de ras singura, si te contrazici singura.Inca o dovada ca nu noi suntem alea prefacute, ci tu.Stela a avut mare incredere in tine ca ti-a spus acest secret, dar tu ai dat dovada de MAREEE nesimtire, si i-ai spus si prima litera.Si normal ca ne revoltam ca scrii pe TPU pentru ca Toti din clasa au cont si acel baiat de care ii place Stelei are si el, si il am si eu si Stela la prieteni.El poate oricand vedea conversatia, si desigur ca isi da seama, pentru ca tu nu prea ai bun simt si la primul inconvenient incepi sa iti dai drumul.Si mai ai o intrebare tot aici despre cum tie si unei prietene va place de un baiat etc.Pai ce crezi ca e prost si nu isi da seama despre cine e vorbalaughing)Asa ca nu mai fa scandal si nu mai fi tu aia cu gura si desteapta ca stim noi de ce ne luam de tinewinkingPS:si faza cu zisul in fata e chestie de bun simtlaughingMai bine lamuresti IN FATA cu aceea persoana decat sa scrii pe tot netul.Tpu nu e psihologwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

- da mai da-le dreacu; alea-s prietene?
- frate, un prieten intelege cand ii zici "ba, n-o plac"; normal, daca ar fi prieten bun, ar zice la loc "ok, gasim alta"; dar nu sta ca dreacu si te fùte toata ziua la cap cu "combina-te cu X ca sa-mi fac damblaua; doar is proastă si nu am ce face"
- in concluzie, alege-ti prietenii;
- explica-le in pùla alora ca deja is prea disperate si nu te lasa sa respiri; daca vor asa mult combineala, da-le dreacu sa se combine ele cu ala;

| alealexuta a răspuns:

Draga,trebuie sa te calmezi. daca nu il placi lasa-l pana isi va da seama nu te invinovati..Trebuie sa vada ca nu are ce vb cu tinehappy

| anytsyrc a răspuns:

Calmeaza-te in primul rand, spune-le sa nu se mai bage in viata ta desi pari timid esti in stare sa iti alegi un iubit si nu trebuie sa til aleaga pentru tine, cand va fi momentu si chiar o sa iti placa de un baiat o sa le spui si lor si sa va faca combinatia daca chiar asa insista sa iti faca lipeala cu acel baiat, dar nu acum.

| AliceHamingway a răspuns (pentru anytsyrc):

Iti multumesc de sfat ti-as fi dat funda daca as fi putut 2

| LoveEminem a răspuns:

Draga Pavela, in primul rand daca eu si Paula eram prefacute iti spuneam ca esti frumoasa...sau stiu eu..desteaptalaughing.Mda.Cred ca tu esti cea care are nevoie de prieteni.Noi,intre noi suntem prieteni adevarati si nu ne barfim pe la spate sau scriem despre noi pe TPU.Pe mine personal m-a deranjat...prea mult spus, m-a intrigat faptul ca tu chiar credeai ca "acel baiat" de place.Stii despre cine vb.Noi daca am inceput sa facem fazele alea puteai sa iesi pur si simplu din joc, deoarece sper ca nu credeai sa eram prietene sau ceva.Eu sunt cea care i-a spus Paulei in ex.din Franta ca ar fi dragut sa te luam cu noi deoarece stateai cu celelalte doua.Dar se pare ca din cauza ta ne-am certat noi atunci, fapt ce n trebuia sa se intample.Dar, chiar si asa ma bucur, pentru ca daca nu mi-ai fi aratat adevarata ta fata, poate ca acum eu nu mai eram PRIETENA cu Paula.Si nu te mai victimiza cu fraze de gen"ce ti-am facut eu tie", deoarece sunt rasuflate.Dar sa stii ca daca ai inceput ceva..va trebui sa termini.Dar am senzatia ca noi vom ficele care vom termina. Sfatul meu este sa te TRANSFERI. Oricine poate spune orice, dar nu oricine are curaj sa-mi spuna in fata ce simte, e nimic pentru mine. Sper ca am fost destul de clara, decenta si sper sa realizezi ca ai cautat-o singura deoarece mai devreme sau mai tarziu toate se afla.

| AliceHamingway a răspuns (pentru LoveEminem):

Draga Cora, deoarece nu iti spun in fata ceea ce cred fata de tine este o chestie de bun simt, iar daca tie iti placea de... ma rog, nu tebuia sa fii necioplita. Din punctul meu de vedere nu v-am facut nic si nu ma intereseaza relatia ta cu C si paula ( si crede-ma stiu destul de multe) ceea ce ti-am facut e ceea ce vrei tu sa crezi si daca tu vrei sa ma transfer, permite-mi sa iti pun capat acesor ganduri pentru ca, sincer, ma doare undeva de ceea ce crezi tu si paula, iar daca mai aveti ceva de comentat ai grija sa nu ma subestimezi, ai sa regreti, si cea care are sa se transefere cu siguranta nu voi fi eu. Sunt eu o fire mai bleaga, dar sa nu crezi ca nu observ. Iar aperentele inseala dupa cum stii foare bine, iar daca vrei sa iti faci in continuare dusmani continua-ti viata asa cum esti tu. Crede-ma nu am crezut o clipa ca suntem prietene pentu ca te stiu inde-ajuns sa stiu ca esti o prefacuta. Ceea ce faci si crezi e facut de mana ta nu de-a mea, iar daca nu o sa mai am prieteni, nu iti fa tu griji ca ma descurc.

| istratemihai99 a răspuns:

De unde esti?

| AliceHamingway a răspuns (pentru istratemihai99):

Judetul suceava undeva... nu zic dar de ce?