| anonim_4396 a întrebat:

Sal.

Ma puteti ajuta sa invet sa flirta?

Ce inseamna si cum sa fac?

Mc.

P.S.: am 17 ani si sunt baiat.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine stai si iti ocupi treburile mai importante in viata pana cand iti ajunge vremea ca una sa te ia pe sus si sa iti placa de ea. Acum la tinerete nu e asa fain sa te imbibezi in relatii deoarece vei avea de suferit daca esti baiat serios si in viitor poate nu mai ai chef de niciuna, asa am patit eu si acum mai am momente triste care le indur si cel mai rau e ca nu mai cred in niciuna, de aia te-am sfauit sa le lasi mai tarziu si sa gasesti una cuminte mai incolo.

| ιυвιтα a răspuns:

Acest verb ' a flirta' ar cam trebui deja sa-ti fi intrat in sange, depinde poate esti un baiat mai timid sau retras, pentru a putea flirta trebuie mai intai sa-ti gasesti persoana cu care sa flirtezi si sa nu intinzi coarda caci unele fete nu tin la flirt si chestii de genul aceste si te considera nesimtit.
Dec a flirta inseamna un comportament total diferit de fata cu fetele ca si cum ai cauta cu ardoare ceva, si vrei sa-l gasesti intr-un mod subtil.Pentru a flirta,zic eu,e nevoie si sa te aranjezi putin, gel parfum, etc, pentru ca vrei nu vrei aceste lucruri fascineaza orice fata, trebuie sa fii foarte ingrijit.Ca cmportament ar trebui sa fii genul de baiat care face fetele din cuvinte, sa stii replici prin care sa aduci fetele la picioarele tale, sa te bagi in seama cu el si daca vezi ca si ele iti raspunzi, pastreaza relatia pe unda, niciun pas gresit ca altfel....gata cu flirtul...creierul unei fete este foarte comlicat tu trebuie sa stii sa impresionezi prin faptul ca esti ingrjit,inteligenta si simtul umorului.
Deci cine spune ca a flirta inseamna sa-i zici ceva de genul:''Hei,papuse, diseara te chem la mine'' sau ''esti cea mai buna fata'', greseste enorm deoarece nu toate fetele sunt la fel, dar crede-ma ca, cu inteligenta si simtul umorului poti seduce orice fata!
Sper ca te-am ajutat!
Funda?

| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă vorbeşti precum scrii, consideră-te norocos dacă poţi purta o conversaţie cu un gândac de bălegar. Deşi, după ce scoţi două-trei cuvinte, probabil şi el te ignoră.

| BeTheOne a răspuns:

Inscrie-te pe site-ul asta si o sa primesti cateva materiale gratuuit.
http://carte-george.stepout.ro/
Iar apoi daca intr-adevar vrei sa iti schimbi atitudinea si sa primesti ajutorul de care intr-adevar ai nevoie, comanda cartea lui Daniel Zarnescu-"Pe mine ma cheama George". E extraordinara!

| ChuckyM a răspuns:

Eu nu cred că ar trebui să-ţi faci probleme în legătură cu asta. Adică dacă te atrage o fată, chestia cu flirtatul ar trebui să vină de la sine. Îi faci un compliment, îi zâmbeşti frumos, îi spui că îi stă bine cu ce e îmbrăcată. Ştii... chestii de genul ăsta, înseamnă destul de mult pentru o fată.
Aşa că nu te mai stresa cu asta şi treci la treabă!
Succes.