| RazvRazvan5456 a întrebat:

Cum as putea sa fiu mai indiferent cu o fata? Adica, ce vreau sa spun: Ma deranjeaza intr-un fel cand vorbeste cu un prieten, nu stiu, ma macina foarte tare, sunt gelos. Sunt blocat in asa vestita FriendZone, imi spune ca ma iubeste, ca tine la mine, ca ma comport cel mai frumos cu ea, ca sunt cel mai BUN PRIETEN AL EI. dar pe langa toate astea, nu ma palce, deci clar, Friendzone
Cand ii spun ca nu-mi place ca vorbeste cu acea persoana, ne certam. Observ faptul ca este mai apropiata de mine, dar totusi mi-e ciuda.
Ce sa fac sa fiu mai indiferent? Nu pot, pur si simplu, o plac foarte mult, uneori chiar imi arata ce vorbesc, cu el si alte persoane, deci ne intelegem bine.
Daca as fi mai indiferent, as putea sa o fac sa ma placa? Cum sa fac asta? Nu pot fi indiferent, mi-e si frica sa imi exprim sentimentele, daca spune ca nu ma place, m-as simti mai ciudat sa fim prieteni si sa stie ca o plac, nu stiu de ce.

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Daca acum iti exprimi sentimentele esti terminat! 3 saptamani pazua, nu o mai suni, nu te intalnesti cu ea, daca intra pe tine, ii spui ca vorbesti cu o fata la telefon.Cand va vedeti la cafea/suc ii arati 2-3 tipe o intrebi de care ii place ca nu stii pe care sa o alegi,stai jumatate de ora,o pupi pe obraz,sa fii imbracat bine, las-o pe ea sa-si plateasca, ii spui "mai vorbim" si pleci.O sa inceapa filmele ciudate in capul ei ca la ea cum de nu te uiti doar ca prieten si bla bla, intorci roata in favoarea ta. Poti sa faci tu si alt scenariu, eu am dat ideea. Bafta!

8 răspunsuri:
| eu44 a răspuns:

Buna
Pff, vestita FrienZone... De ce e din ce in ce mai populara nu stiu.
E cam spinoasa situatia ta dar poate daca vorbesti cu alte fete iti vei da seama daca te place sau e ok cu chestia asta. Incearca sa-ti iei gandul de de la ea pentru o perioada si interactioneaza cu fetele. Daca o supara atunci e clar dar daca nu, atunci poate trebuie sa mergi mai departe. Nu esti singurul care trece prin asta. Crede-ma ca sunt muuuuulti acolo.
Curajwinking

| Lidiapup0812 a răspuns:

Nu știu, dacă ai fi indiferent cu ea probabil că ar merge...dar totuși nu sunt sigură de asta! Ai putea să-ți pui un prieten bun de al tău sau o prietenă de a ei să încerce să afle dacă îi place de tine! Adică știi...din vorbă în vorbă, poate afli ceva! La mine una chiar a mers.

| neutrino a răspuns:

Nu trebuie decat sa intelegi ca tu nu ai asemenea drepturi asupra ei.

| RAY a răspuns:

Fetele stau cu un beta doar din compromis din motive materiale sau din mila, fetele prefera un alfa, alfa e ceva foarte rar de aia te-a bagat acolo ca esti o fetita masculina nu vezi ce disperat esti nu ma mir sincer

| LoveSleep a răspuns:

Începi prin a avea încredere în tine, în faptul că cu oricine ar vorbi, se va întoarce la tine mereu, tu vei fi cea mai bună alegere pe care ar putea-o face.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Foarte simplu impunete si nu mai fi disponibil jigodiei. incearca sa faci activitati care sa o excluda pe aia. cel mai dureros, gaseste o fata cu care sa iesi si posteaza poze, checkin cu ea, va turba cateaua

| RazvRazvan5456 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Dar nu ma place, pote nu e geloasa.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RazvRazvan5456):

Nu iti arata dar crede-ma o fata care primeste multa atentie de la baiat e foarte gadilata in orgoliu, in schimb daca vede ca baiatul care ii era tot timpul la dispozitie si facea curte iasa cu alta fata sau pur si simplu ii acorda mai multa atentie, o sa turbeze de ciuda desi nu va arata asta