| 654321 a întrebat:

Cum este sa faci dragoste pentru prima data, te doare?

Răspuns Câştigător
| Lexi a răspuns:

Pffff! ...doare ca naiba:O...adica eu l-am impins din pat si a trebuit sa continuam peste 2 zile... Iar in ceea ce priveste iubirea.cred ca abia atunci se intensifica sentimentele.
Sa te gandesti bine cand incepi.sa stii sigur ca motivul este cel potrivit(si persoana bineinteles)... Din pacate eu, desi aveam 17 ani jum...nu eram pregatita, am facut-o din curiozitate. Trebuie totusi sa mentionez ca eram deja un an impreuna a. s.(ante sextongue) si inca 2 p. s.(post sex)batting eyelashes.
Stiu, te cred ca inainte de a o face te gandesti mult timp la asta, e o decizie foarte importanta! .trebuie sa fie momentul, sa fii sigura ca stii tot ce trebuie sa stii, dar mai important decat orice e sa fie cu cine merita.pentru ca e ~once in a life time~. odata iti daruiesti virginitatea si iti vei aminti tot restul vietii momentul...so do it right\m/. Stiu ce ceea ce urmeaza sa spun va suna ciudat:b, dar nah.risc...peste nu stiu cati ani, cand vei privi inapoi, chiloteii din seara aceea si notitele pe care le-ai luat inainte si dupa... vor parea sfintesmug...thumbs up

129 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Wow! Dar câţi "anonimi" şi-au dat interesul la întrebarea ta. Mă faci invidios! Eu n-am strâns niciodată 61 răspunsuri la o-ntrebare. Care-i secretul tău?! (retorică) laughing

| cami_6226 a răspuns:

Auuuuuu, da ce doare! depinde de organism, de starea in care te afli si de partener.totul este sa o faci cu persoana pe care o iubesti mulllllt

| MiKuTzZzA a răspuns:

Depinde de organismul tau si de placerea pe care o ai. Cel mai important lucru pe care trebuie sa-l tii minte e ca vaginul tau trebuie sa fie foarte bine lubrifiat, deci, in nici un caz nu te grabi. Asigura-te ca partenerul tau stie ca esti virgina si sa te penetreze cu grija.
Asteapta pana esti complet pregatita pentru asta. In nici un caz nu trebuie s-o faci doar pentru ca ai ajuns la o anumita varsta sau pentru ca toata lumea din jurul tau a facut-o deja. Asta nu are nimic de-a face cu varsta, ci cu dorinta de a o face. Asteapta deci pana la momentul potrivit (eventual si persoana potrivita).

| cristinela a răspuns:

Pai da... poate sa doara putin.Nu insuportabil, mai ales daca iubesti persoana cu care o faci(si asa ar fi logic) si mai ales daca nu va grabiti, o luati incet...Incercati sa aveti o atmosfera cat mai placuta in jurul vostru...deoarece"prima data" in general nu se uita si ar fi pacat sa nu ai amintiri frumoase.De asemenea, ce e cel mai important, e ca iti poate influenta toata viata sexuala care va urma(mai ales o experienta neplacuta)!

| alexutzza_3733 a răspuns:

Mai nu vreau s te descurajez dar doare putin mai mult am putea spune...adica pe mine m'a durut rau de tot si am patit k lexi... dar stii, pana l urma nu mai conteaza durerea dk iubesti persoana respectiva...si cel mai important este s faci dar s nu iti para rau dupawinkingasa ca gandeste'te fff bine inainte.bafta:*

| ChristineW a răspuns:

E ca la vacin. Te incordeji de doare

| pisikutza a răspuns:

Nu am facut-o inca dar stiti la ce ma gandesc. ...adica cum spun unele ca "am stabilit cu pr meu." am vbt " ne-am hotarat" eu cred ca nu e bine sa pentru ca intr-un fel esti mai stresata si mai ingrijorata.ca e faza aia " aoloo daca ma doare prea tare. daca ...eu stiu ce poate sa ne vina in cap in acel moment. Parerea mea este ca ar fi mai bine sa te lasi dusa de val. Adica de ex sunteti aman2 pe canapea va uitati la Tv.si incepeti sa va :*:*:* de acolo la o mana nu stiu unde.si e scanteia aia stiti voi.si asa e mai bine.zic eu acum nu stiu! Peace!

| Sofer a răspuns:

Doare puțin sau mai rău la început. Masturbarea te ajuta pana sa începi actul sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te va durea putin dar sa ai grija cu cune vrei sa faci....bn?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ce conteaza cel mai mult este sa faci pasul asta atunci cand esti pregatita emotional dar pregatita inseamna si informata (metode de contraceptie etc) nu sa iti incepi viata sexuala si apoi sa pui intrebari de genul: "Daca am visat ca am facut sex pot ramane insarcinata?"
Si atunci cand vei fi pregatita si cu persoana potrivita te vei simti mult mai bine chiar daca va durea un pic -te poti opri; cel de langa tine ar trebui sa respecte asta si asa te vei simti in siguranta, iubita si el va merita pasul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magda...de unde stiu barbatii cand te doare sau nu? ...pe bune acum? ...au trecut ei prin asta? durerea poate sa nu devina placere nici dupa a 10-a oara daca tu nu te simti bine...nu esti destul de "incalzita" etc...asa ca nu mai ascultati tot ce zic barbatii happy ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De durut doare dar daca o faci cu persoana iubita va fi ceva mai bine dupa katva timp durerea va deveni placera, bineinteles s-o faci cu unu care iti place si tie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare nu foarte tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a durut fff putin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde acum si de fata... daca o fata isi imprima in minte."gata o sa doara k asa zice x si y" o sa doara. dar nu trebuie sa se tina cont de durere pentru ca e nesemnificativahappy...atat timp cat stii ca o vei face prima data cu unul care merita cu adevarat si esti convinsa k te iubeste.mergi inainte si lasa-te dusa de valwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine una m-a durut, nu stiu daca si pe altele, dar parerea mea e ca o sa doara foarte tare pe toate fetele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da doare foarte tare am 15 ani si am facut-o pentru prima data si st k persoana q care am facut merita din tot sufletul si eu la fel.prima data m-a durut ingrozitor si la un momendat ne-am oprit pentru ca nu mai suportam el m-a inteles si nu am mai facut de atunci dar cred ca vom mai incerca o data poate reusim (q un efort mare):*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi... e adevarat... k doare... dar depinde de organism dp cum s-a spus si dp elasticitatea himenului... dar nimeni nu a mentionat aici k depinde si de marimea penisului...de ex l mine a fost o marime considerabila
(de fapt km prea mare) si pot sp k a fost cea mai de cosmar noapte posiblia pentru mine... cea mai groaznica durere.asa ca fetelor aveti grija q selectia partenerului...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...inca nu am facut-o, dar era cat pe ce... m-a durut rau de tot, dar nu am continuat. a trecut cv timp de at si ink ma gandesc la "a doua oara". spun k m-a durut dar nu pot spune ca am facut-o pentru ca l-a introdus doar putin... doar...gandeste-te bine si dk il iubesti si daca sunteti de cel putin cateva luni impreuna...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuti fa griji si eu sunt speriata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, doare, dar depinde si cu cine o faci. eu imi amintesc cu placere de prima data chiar daca a durut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am facut`o prima datha... chiar daca am fost d` multe ori aproape, mereu cu o persoana la care tin cu adevarath, da` mereu mi-a fost frica, nu m`am simtsit niciodata pregatitha. Chiar daca ma simt vreodatha gatha sa o fac, imi vin mereu in minte ganduri gen " daca raman insarcinatha? ". Am 16 ani, totsi ma considera o tipa dragutsa, nu`s aproape niciodata single da` la sex nu pot sa ajung niciodata... e singura chestie de care imi e frica sad! Care ma ajutha cu cateva sfathuri? please!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am facut-o
inca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ink sunt virgina. Prietenul meu isi doreste sa facem dragoste. Desi stiu ca ma va durea o s-o fac. Il iubesc mult dar totusi imi e frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine a fost ceva de genu`: "o, o, o, o da, da, da! mai incet mai ca odare" i-am zis eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am facut`o inca pentru ca mi`e frica. stiu ca o sa doara. dar am o curiozitate. daca folosesti prezervativul mai trebuie folosit si ceva dupa (anticonceptionale)? va rog ajutati`maaaa!:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu...eu am 15 ani si sunt ink virgina...am vorbit mai deschis cu prietenul meu si i-am spus ca sunt pregatita sa o fac. iar prietenul meu ma convins ca nu o sa ma doara tare... dar oricum depinde de baiat daca te va durea sau nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hi! sunt anne si am 16 ani inca sunt virgina si am un prieten de 5 luni care mia demonstrat ma iubeste am vorbit ca el despre pasul asta si era dispus sa ma astepete 1 an dar acum am intrat intr-un fel de joculete in plus de asta imi este foarte frica de mom acela...HELP me ca niste sfaturi plz...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am deja 17 ani jumate! ne cunoastem de 9 luni. dar de vreo 3 luni nu ne mai putem stapini nici unul, nici altul.ne iubim foarte mult.si ma simt deja pregatita pentru imi incepe viata sexuala.simi doresc sa o incep cu el. e normal s-o fac la virsta aceasta?