| Deea8D a întrebat:

Cum fac un baiat sa ma placa? mereu cand il vad am emotii si nu mai zic nimc sunt cam timida. dau funda.

Răspuns Câştigător
| VenomV a răspuns:

Tre sa fii naturala, intradevor majoritatea baietilor sun atrasi de fete mai timide, deoarece ei nu se emotioneaza atat de tare cand vb cu ele! Daca nu te baga in seama incearca sa discutati despre ceva ce aveti vio 2 in comun.Trebuie sa ai rabdare daca nu te place ink! Iubirea nu vine in 2min, dureaza mult pana o dobandesti!
Mult succes!

17 răspunsuri:
| Decebal a răspuns:

Îl vei face sa te placa prin felul tau natural de a fi...noua baietilor ne place si timiditatea voastra happyfunda

| Numero1 a răspuns:

Va trebui sa interactionezi cu el,lasa timiditatea acasa si incepe sa fai asta:zambeste-i mereu,atinge-l,gaseste orice scuza sa-l atingi,el isi va da seama si va tine cont de gestul dragut,intreaba-l despre,,,nu stiu,ce eu place lui,de obicei noua baietilor ne place sportul,filmele,bancurile,glumele,simtul umorului,intamplarile amuzante,ce-ai mai facut ieri, am fost la strand si..., chestii din astea (le-am pus si eu pe cele conversationale), poti sa-l si complimentezi, dar fara sa i se urce la cap, bafta.

| AriannaAri a răspuns:

Nu ai cum sa il faci sa te placa cu fortahappy. Parerea mea e ca ar trebui sa te bagi in seama cu el, sa vorbiti, sa incepeti sa va cunoasteti mai bine pentru ca la un baiat trebuie sa iti placa si felul lui de a fi nu doar aspectul exterior happy. Deci eu iti sugerez ceea ce ti-am scris mai sus si sa incerci incet, incet sa te apropi tot mai tare de el dar oricum, daca v-a avea vreun interes pentru tine, v-a incepe el sa faca avansuri asa ca totul va veni de la sine. happy

| mihaitzacelviteaz a răspuns:

Deci asculta caci e foarte simplu:
fetele pot sa ataraga un baiat nebagandul in seamalaughing la mine la scoala merge ca am numai colege frumoase si asa fac happy incerca. si dac nu ti iese iti dau id u meu laughing tongue bafta

| stefan1993ful a răspuns:

Haide să ne vorbim...
S0749307476

| BlondaTha08 a răspuns:

Incearca si tu sa vorbesti cu el, gaseste motive gen,, unde isi petrece vacanta?!?'', gasesti tu si fi cat se poate de naturala, asta conteaza happy :* Bafta! happy

| Ivanciu_Ionutz_1998 a răspuns:

Pai daca vrei ca un baiat sa te placatrebuie sa fi cum au spus si ceilalti timida dar cel mai important este sa vb despre ceea ce il intereseaza:
-un film
-un joc etc.

| LEOCAPRICORN a răspuns:

Da-mi o funda mie si te plac eu

| MetallTeodora1999 a răspuns:

Buna! Deci trebuie sa fi naturala, sa nu spui chesti pe care nu le placi.Sa te apropii de el cand ai ocazia.Dar sa nu te astepti la multe el se va gandi si nu ii face capul calendar deoarece isi va da seama ca esti enrvanta si cu siguranta nu te va place. Sper ca te-am ajutat!

| ParkBomMonic a răspuns:

Draga mea big grin Nu fi timida! asa eram si eu la incpeut cu baiatul care il plac! Sunt tare... acum suntem cie mai buni prieteni. chestia ietse ca acum 2 zile me-a spus ca ma place. sa iti spun cum am facut eu!

I-ati cea mai buna prietena sua o fata si decetiva prin locurile unde se afla el. Imprietenestete cu el! Daca ai emotii in fata lui pune o prietena sa vorbeasca cu el! ca doriti sa fiti prieteni voi 3. dupa ceva timp iesi numai cu el. si atunci totul o s afie bine!

| baosiaiinteles a răspuns:

Pai in primul rand afla daca el te place

| roxana509 a răspuns:

In intrebarea ta ma regasesc si eu asa sunt si eu imi place de un baiat Andrei dar el nu nprea imi da atentie dar eu il iubesc ENORMlove strucklove strucklove struck

| Dya_Deutza_1997 a răspuns:

Draga Deea8D, am fost in situatia ta si iti spun din experienta ca cel mai bun lucru pe care trebuie sa il faci e sa vb cat mai mult cu el... iar cand sunteti intr-un grup mai mare dai lui cea mai mare atentie si incearca sa razi la glumele lui (dar ai grija, nu sari calu' cu rasul) iar in cazut in care esti timida vb cu el prin scris (ex.: prin mesaje, pe mess, pe FB sau la telefon) cand nu esti fata in fata cu el ai mai mult tupeulaughing. Succeshappy